Nářadí a technika pro ženy

Rubrika: Technika

Ženy už dávno nepatří jen do kuchyně, stejně dobře se uplatní i v dílně nebo na zahradě. Například akušroubovák kupují podle průzkumů z 80 % ženy. Všimli si toho už i výrobci dílenského nářadí a zahradní techniky, a začali proto navrhovat a vyrábět výrobky určené přednostně právě ženám.

Zahradní náčiní nemusí být nudné.

Zahradní náčiní nemusí být nudné.

Kutilské nářadí Pokud, vážené dámy, ještě nemáte vlastní kutilské náčiní a partner vám to své nechce půjčovat, pořiďte si vlastní. A začněte hned u kladívka. Správně se označuje jako zámečnické a vyberte si takové, které vám sedne do ruky a není příliš těžké. Jeho váha by měla být maximálně půl kilogramu. Klasický šroubovák nahraďte jeho akumulátorovou variantou s různými výměnnými nástavci. Funguje jednoduše a rychle a uplatníte ho i pro jiné práce. Navíc se nemusíte stále zabývat s elektrickou šňůrou a hledat prodlužovačku. V domácí dílně určitě využijete i univerzální kleště neboli kombinačky, které vám pomohou tam, kde je zapotřebí síla, například při vytahování hřebíku, přestřižení drátu apod. Pořiďte si však takové, které mají pohodlné plastové rukojeti. Nejen při práci doma využijete i vysunovací nůž s náhradními čepelemi a k základní výbavě patří i metr, hřebíky různé síly a délky, sada klíčů, brusný papír, pilka, tavicí pistole a další vybavení, které si můžete dodatečně dokoupit. Je ale možné pořídit si rovnou celou sadu nářadí. K dostání jsou například různé sety v růžovém nebo jinak dekorovaném provedení, ve kterých najdete růžové kleště, šroubovák, kladivo, vodováhu i metr. A přestože takto vybavený kufřík vypadá, že je určený spíše pro panenku Barbie, jde o plně funkční a praktickou výbavu.

Zahradní náčiní

Jemné, pohodlné a praktické – takové nářadí se líbí ženám. Především musí být ale funkční.

Jemné, pohodlné a praktické – takové nářadí se líbí ženám. Především musí být ale funkční.

Ženy mají rády pěkné věci a platí to i pro drobné zahradní nářadí. Nemusí být přece jen funkční a praktické. Různé motyčky, lopatky nebo zahradní nůžky mohou být i hezké na pohled, netradičně barevné a přitom ergonomicky tvarované. Vaše potěšení z práce tak bude hned dvojnásobné. S prací na zahradě souvisí i pracovní oděv. Zapomeňte na roztrhané montérky a vybavte se pěkným, pohodlným a snadno udržovatelným oblečením z kvalitního materiálu. Ochránit by vás mělo i při nepříznivém počasí a při výběru zohledněte i množství kapes. Nezapomeňte také na různé zástěry, ale třeba i rukavice, slamák na hlavu nebo květované gumáky.

Technika a stroje

Při práci na zahradě může být pro některé ženy náročná obsluha určitých strojů. Jedná se zejména o techniku vybavenou spalovacími motory, které se obtížněji startují a je s nimi spojená i složitější údržba, jako například výměna oleje, filtru atd. Proto si ženy vybírají spíše stroje poháněné elektromotorem, u nichž stačí přívodní kabel zastrčit do zásuvky, nebo modernější modely vybavené rovnou vlastním akumulátorem. Problémem může být pro mnoho žen i vyšší váha zahradní techniky a obtížná manipulace s takovými stroji. Vybírejte je tedy nejen podle výkonu, ale i s ohledem na snadnou obsluhu a co nejnižší hmotnost. Pro technicky náročnější zákaznice nabízí většina výrobců samozřejmě i velké elektrické stroje vybavené vlastním pojezdem.

FOTO: SHUTTERSTOCK

Nářadí a technika pro ženy

 

Nářadí a technika pro ženy