Neviditelné stavby

Sklo nebo polykarbonát neslouží jen k výrobě pařenišť a skleníků. Postavit se z nich dají i zahradní pavilony, střechy nebo pergoly. Inspirujte se zde.

 


Elegantní pergola
Elegantní hliníková pergola Terrassendach Original od švýcarské firmy Gutta se prodává v široké škále rozměrů a můžete si u ní nastavit sklon, jak právě potřebujete. Je vyrobená z robustních hliníkových profilů s antikorozním nástřikem v bílé nebo antracitové barvě. Na zastřešení byl použit krupičkový komůrkový polykarbonát tloušťky deset milimetrů se zámky pro snadnou montáž. Více informací naleznete na www.guttashop.cz.


Zahradní pavilon
Zahradní pavilon VITAVIA HERA od značkového výrobce z Velké Británie kombinuje bezpečnostní sklo o síle tři milimetry a šestimilimetrový polykarbonát. Další informace o něm hledejte na www.lanitplast.cz.


Užitečný teploměr
Zvlášť pěstujete-li v nevytápěné zimní zahradě či pavilonu rostliny, potřebujete zde hlídat teplotu. K tomu je ideální teploměr TFA INFO, který bezdrátově komunikuje s vysílačem až na vzdálenost osmdesát metrů v otevřeném prostoru. Na displeji můžete sledovat kromě venkovní také vnitřní teplotu a vlhkost, včetně maximálních i minimálních hodnot všech měřených veličin. Na přístroji je možné nastavit automatické resetování těchto údajů, udělat to můžete i ručně. Teploměr koupíte na www.meteoshop.cz.


Nad vchodové dveře
Je opravdu nepříjemné hledat v kabelce či tašce klíče od domu, když zrovna prší. Proto je dobré chránit vstupy do domu stříškou. Nenápadně působí oblouková předstříška v šedé barvě s polykarbonátovou výplní a rozměrem 95 x 136 centimetrů. Více údajů naleznete na www.hornbach.cz


Proti větru
Proti bočnímu větru ochrání vstup, pergolu či jakékoli jiné místo v zahradě satinovaná bočnice Aron Latera vyrobená z akrylového skla. Má výšku 170,5 a šířku 63,5 centimetru. Prodává ji www.hornbach.cz.

 

redakce, foto archiv firem

Neviditelné stavby