Pro velkou party

Léto láká ke grilování, stolování i trávení večerů s přáteli na zahradě. Vhodné nádobí, vybavení a doplňky dokážou venkovní slavnosti zpříjemnit a protáhnout až do noci.

 


Nerozbitné a praktické
Je lákavé použít na zahradní party jednorázové tácky, příbory či kelímky, které poté vyhodíte do kontejneru na tříděný odpad. Myslete však na životní prostředí a dejte přednost plastovému nádobí – lehkému, nerozbitnému, ovšem takovému, které lze dát do myčky vydrží déle než jednu sezonu.


Osvětlení pro noční hodiny
Nemáte-li do zahrady zavedený elektrický proud, ani jste si nepořídili zásobu solárních lamp, posviťte si loučemi. Mají nádobky, do nichž lijete lampový olej, jeden decilitr zpravidla vystačí na hodinu až dvě. Jsou vybavené ostrým hrotem, která zjednoduší zapíchnutí do země. Zkontrolujte také, zda kupujte typy, které jsou vybavené bezpečnostním uzávěrem proti nežádoucímu otevření nádobky dětmi.


Ochrana před sluncem i deštěm
Kovové zahradní altány jsou stále oblíbenější, což se projevuje v nabídce obchodů – mají je skoro všude. Při nákup si ověřte, zda je střecha vyrobená z nepromokavého materiálu, aby vás ochránila nejen před letní přeháňkou, ale aby pod ní nábytek nezmokla ani za většího deště. Doplňují ho textilní bočnice, které lze roztáhnout, aby stínily před sluncem.


Posezení, které nosíte s sebou
Vzduchem nafukovací sedací vaky z kvalitního nylonu jsou ještě málo známou novinkou. Oceníte je nejen v zahradě, ale snadno je s sebou vezmete na pláž, výlety, festivaly a podobně. Váha vaku je jen něco přes kilogram a nosíte ho zabalený do elegantní tašky s poutkem na rameno. Obsahuje dvě vzduchové komory, které před použitím nafouknete během dvou minut.


Studené pití
Termohrnky se používají hlavně v zimě, kdy v nich lidé nosí horkou kávu nebo čaj. Ale jejich funkci – tedy uchování původní teploty nápoje – oceníte i v létě. Voda či jiné pití v nich vydrží krásné chladné dlouhou dobu.


Nůžky na bylinky
Potřebujete nasekat velké množství bylinek do marinád, salátů nebo nápojů? Se speciálními nůžkami na bylinky, které mají pětinásobné ostří, to zvládnete snadno a rychle.


Občerstvení ze zahrady
Při přípravě dezertů, ale i slaných kanapek nezapomínejte, že jste na zahradě, a využijte k jejich zdobení třeba jedlé květiny, které rostou všude kolem. Vhodné jsou maceška, měsíček, karafiát, sedmikrásky, pampeliška, fialka a mnoho dalších.

 

Magdaléna Krajmerová, foto archiv firem a Shutterstock

Pro velkou party