Program Janských Lázní: zacvičte s bolestmi zad!

Rubrika: Zajímavosti

Bolesti šíje, ramen nebo zad přivádějí do ordinací stále větší počet lidí. Aktuální statistiky uvádějí, že se s nějakým typem bolesti zad setkalo přes 80% populace. Přitom stačí své špatné návyky rozpoznat a naučit se je kompenzovat. S Programem proti bolestem zad nyní přicházejí Janské Lázně.
janky1

Chronickou bolestí zad trpí podle statistik lékařů až 40 procent Čechů. „Záda bolí jedince pracující vsedě i vestoje, obzvlášť pokud se pohybují ve vynucených a jednostranně přetěžujících polohách. V takovém případě mohou bolet dokonce i sportovce,“ říká primářka Janských Lázní MUDr. Lenka Smetanová. Pokud před zahájením vlastního pohybu není “startovací” poloha a stabilizace kloubů a páteře optimální, dochází téměř pokaždé k přetížení jedněch a oslabování jiných svalových skupin. To má za následek negativní dopad na pohybový aparát. „Prvním signálem je pocit nepohody, dalším již bolest, nejprve akutní, poté chronická,“ doplňuje MUDr. Lenka Smetanová.
janky2

Díky nesprávným pohybovým návykům dochází k tomu, že nám ochabují spirální svalové řetězce, a to vede k přetěžování vertikálních svalových řetězců. Mimo jiné se tak nezdravě namáhají meziobratlové ploténky a tkáně mezi obratli,“ vysvětluje MUDr. Lenka Smetanová. Rada, jak se bolestí zbavit, je podle ní jednoduchá: naučit se špatné nebo jednostranné pohybové stereotypy identifikovat a průběžně kompenzovat. Pravidelné, dlouhodobé a správně prováděné cvičení, cílené na problém pacienta, zvyšuje pravděpodobnost, že se člověk svých potíží zbaví. 

janky3

Janské Lázně proto připravily unikátní týdenní program s využitím cvičení podle MUDr. Smíška. Metoda, pojmenovaná jako SM Systém (Stabilizační a mobilizační systém) je mimořádně vhodná pro lidi s chronickými bolestmi zad, nebo pro ty, kteří chtějí poruchám páteře předcházet, a to bez ohledu na věk. Cvičit ji mohou senioři, pacienti s artrózou v kyčelním a kolenním kloubu, nebo také těhotné ženy.

SM Systém využívá 25 let klinických zkušeností s léčbou bolestí páteře v bederní, hrudní i krční oblasti, a také s léčbou akutních výhřezů plotének a skolióz. „Skvěle funguje i jako prevence proti poškození ramenních, kloubních a kyčelních kloubů nebo nožní klenby,“ říká MUDr. Lenka Smetanová. Cvičení se skládá ze sestavy cviků podle MUDr. Richarda Smíška, které pomáhají aktivovat spirální svalové řetězce a protahují tak páteř směrem vzhůru, což odlehčí ploténky a regeneruje je. Základních cviků je dvanáct a v Janských Lázních se je během týdne jistě bez problémů naučíte. 

janky4

Týdenní Program proti bolestem zad obsahuje:
– 7x ubytování v pokoji se sprchou a WC, WiFi, TV-SAT
– stravování formou plné penze
– individuální léčebný plán s 15-ti procedurami – vstupní lékařská konzultace, 10 procedur podle rozpisu lékař, 5x cvičení podle MUDr. Smíška
– volný vstup do Aquacentra na 2 hodiny denně

 – lázeňský poplatek 15 Kč/osoba/den, místní poplatek 5 Kč/osoba/den
– parkování

Pobyt s plnou penzí pro jednoho pořídíte od devíti tisíc korun.

janky5

O lázních

Janské Lázně patří k evropské špičce v léčbě pohybového aparátu, neurologických a respiračních onemocnění. Světovou proslulost získaly v 1. polovině 20. století léčbou následků dětské obrny a staly se první léčebnou svého druhu v Evropě. Dnes se do Janských Lázní jezdí léčit děti s pohybovými obtížemi ze všech kontinentů. Více na www.janskelazne.com.

Komerční prezentace

Program Janských Lázní: zacvičte s bolestmi zad!