Tipy na dárky pro zahrádkáře

Rubrika: Market

Vymyslet vhodný dárek pro každého z rodiny a okruhu přátel může být obtížné. Nejlepší je řídit se jejich zájmy – ten, kdo rád pracuje na zahradě a pěstuje všemožné rostliny, jistě ocení nové truhlíky, balíček osiva, zahradní dekoraci nebo některou z následujících vychytávek.

Elektrický hoblík

Zahrádkáři, který je zároveň i kutilem, nebo si jen chce postavit nový skleník či dřevěný plot, se bude hodit elektrický hoblík. Práce s ním je snadná a naprosto bezpečná, velkou výhodou takového přístroje je nastavení otáček motoru, hloubky hoblování a funkce odsávání hoblin. Obdarovaný si rovněž zamiluje možnost snadno začišťovat hrany a vytvářet hoblíkem vzory na povrchu dřeva.

Kompostér

Kompostování je skvělý způsob, jak zdarma získat kvalitní humus, a zároveň se ekologicky vypořádat s rostlinným odpadem ze zahrady i kuchyně. Kompostéry se zpravidla vyrábějí z plastu a mohou být buď klasické, v nichž dochází k termickému tlení, anebo vermikompostéry, které spoléhají na činnost žížal. Pokud chcete darovat druhý jmenovaný typ, nezapomeňte přikoupit násadu žížal hnojních či kalifornských.

Ponorné čerpadlo

Čerpadlo je nutností pro každého majitele studny. Hodí se ale i k vypouštění bazénu nebo odstraňování vody ze sklepa po velkém dešti. Pokud zahrádkář zachycuje dešťovou vodu do sudů, může ponorné čerpadlo využít i zde. Čerpadel existuje velké množství, liší se čerpacím mechanismem, materiálem i způsobem použití.

Zavlažovač na trávník

V letním suchu se hodí mít nějakého pomocníka, který bude zajišťovat dostatečný přísun vody travnímu porostu. Automatické zavlažovače se vyrábějí v různých podobách, aby vyhověly každému trávníku – ty, které vodu stříkají paprskovitě okolo sebe, jsou vhodné pro jakýkoliv tvar zahrady, zavlažovače s otvory v jedné řadě a otáčením doprava a doleva jsou vhodné pro čtvercové a obdélníkové trávníky a přístroje s jedním silným proudem, které se otáčejí okolo své osy, jsou ideální pro velké plochy. A kromě trávy zavlažovač ocení i děti a psi!

Solární svítidla

Sloupková zahradní svítidla na solární energii nesmí chybět na žádné zahradě. Při teplých letních večerech snad každý rád sedá pod pergolou nebo třeba na zahradní houpačce a solární svítidla dodají takovému posezení tu správnou atmosféru. Navíc jsou ekologická a designově zpracovaná. A jeden malý tip na závěr – svítidla je skvělé umístit okolo bazénu a užít si noční koupání!

Hledáte další zajímavé tipy na dárky pro kutily či zahrádkáře? Navštivte internetový obchod AkoupelnyAtopeni.cz, kde se dozvíte spoustu tipů, a ještě nakoupíte až o 60 % levněji než v kamenném obchodě.

Komerční prezentace

Tipy na dárky pro zahrádkáře