Zahradní nářadí, s kterým se s radostí vrhnete do jarních prací!

Rubrika: Market

zahradní práce

Jaro už pomalu ťuká na dveře a je dobré se zamyslet, zda jste na jarní práce dobře vybaveni. Pokud jste zahrádkáři tělem a duší a záhonky jsou vaší chloubou, pak určitě dokážete ocenit prvotřídní zahradní nářadí, vyrobené ze špičkových materiálů, s důrazem na řemeslné provedení, ergonomii, design a nízkou hmotnost. Ale jak je správně vybrat?

Ať už jde o rýč, lopatu, motyku a vidle nebo hrábě či koště, případně drobné jednoruční nářadí, vyplatí se vsadit na renomované značky. Když vyberete ty správné druhy, poradí si na zahrádce se vším – a navíc dobře vypadají!

Tipy, jak nářadí vybírat

Zahradní nářadí

Zahradní nářadí Kent & Stowe

„U zahradního nářadí je velmi důležitá násada. Musí být lehká, a přitom odolná a samozřejmě také pohodlná na držení“, vysvětluje Tereza Veselá, produktová manažerka společnosti Mountfield. „To zaručí moderní plastové, ergonomicky tvarované násady zahradního nářadí naší značky MTF ve dvou řadách Originál a Elite“, dodává Tereza Veselá. Pokud preferujete klasiku v podobě přírodních materiálů, je ideální zvolit zahradní nářadí s násadou z tvrdého dřeva, například lakovaného jasanu, jenž je typický pro produkty známé anglické značky Kent & Stowe. Pracovní část každého nářadí by pak měla být zhotovena z nerezové oceli nebo alespoň kovu s antikorozní úpravou, abyste mohli pracovat i s mokrou zeminou.

Co by nemělo ve vaší kůlně chybět?

Žádná zahrada se neobejde bez rýče a rycích vidlí. K nakládání zeminy a dalších materiálů potom budete potřebovat lopatu, na přehazování kompostu jsou vhodné kompostové vidle; pro pletí, okopávání a kypření půdy zase motyčka. Kovové hrábě najdou uplatnění při urovnání či kypření půdy, švédské hrábě se širokým záběrem jsou ideální k hrabání listí či trávy.

Zahradní nářadí

Zahradní nářadí MTF ELITE

S drobným nářadím si na zahradě užijete nejvíc zábavy. Ať už to jsou plečky, kultivátory, motyčky, lopatky či hrabičky, měly by mít pracovní část z kvalitní nerez oceli a antikorozní povrchovou úpravu. Díky měkčenému protiskluzovému návleku z termoplastické (TPR) gumy se nářadí pohodlně držet: neklouže a nestudí.

Při úklidu cestiček a terasy se neobejdete bez koštěte. Přenášení většího množství materiálu umožní lehké zahradní kolečko. A nezapomeňte na zavlažování! Menší zahradu zvládnete zalít s konví o obsahu 5 až 10 litrů, pro větší plochy už budete potřebovat zahradní hadici.

Údržba se vyplatí

A když už budete mít doma kvalitní nářadí, měli byste se o něj dobře starat – základem je očištění od zbytků zeminy. Kůlna, kde se skladuje, by měla být suchá a v ideálním případě i temperovaná, každý kus nářadí by v ní měl mít své místo na poličce nebo na zavěšovacím háku.

Neměli byste také odkládat drobnou údržbu: brousit ostří, kontrolovat pevnost spojení hlavy a topůrka, vymývat použité nádoby, nechat vyschnout zavlažovací hadice. Kovové části nástrojů je třeba alespoň jednou za rok (na konci sezóny před uložením na zimu) natřít olejem a pogumovaná držadla glycerinem. Není to zbytečné, údržba se rozhodně vyplatí – prodlouží životnost nářadí, a tím i vaši radost z práce na zahradě.

Více na www.mountfield.cz.

Komerční prezentace

Zahradní nářadí, s kterým se s radostí vrhnete do jarních prací!