Úroky u půjček se liší. Kolik ušetříte s kalkulačkou?

Rubrika: Market

Lámete si hlavu s tím, jak vyjdete do další výplaty nebo vás zastihl nečekaný výdaj? Ať už je váš motiv k žádání o půjčku jakýkoli, vždy se vyplatí vše důkladně zvážit a vybrat si tu nejvíce vhodnou variantu, abyste v budoucnu netrpěli zbytečně vysokými poplatky, ale také sankcemi, pokud se vám nepodaří celkovou částku splatit včas. 

Žádejte o půjčku jen ve vhodných případech

Obchodní domy, ale i internetové e-shopy jsou plné produktů a služeb, které si můžeme přát i přesto, že na ně v současné chvíli nemáme dostatečné finanční prostředky. V takovou chvíli zákazníka lehce zláká dostupná půjčka, kterých je nyní spousta. Půjčky jsou propagovány v online prostoru, ale také v novinách a dalšími způsoby, proto není divu, že se pro jejich využití rozhodně mnoho lidí.

Ne vždy se ovšem vyplatí tak, jak tvrdí reklama, která láká na výhodné podmínky. Důležité je důkladné zvážení toho, zdali finanční prostředky skutečně naléhavě potřebujete nebo se bez nich obejdete a také zvážení vaší schopnosti své závazky splácet i s přidanou hodnotou, kterou si banka účtuje za své služby.

Když není jiná možnost

Půjčka se vyplatí v případě, že se vám rozbije některý ze spotřebičů v domácnosti, který potřebujete k běžnému fungování, jako je pračka nebo myčka. Stejně tak to platí také při poškození domu, automobilu nebo v jiných nečekaných případech, kdy vaše výplata nestačí. Investovat se vyplatí do zdraví, dlouhodobého majetku a situací, které si žádají naléhavé řešení.

Jak si zajistit ten nejvýhodnější produkt

Nenechte se ovlivnit první reklamou nebo výzvou k půjčce. Závazek je dlouhodobější, a proto je místě ho zvážit a porovnat produkt s konkurencí. Nejlépe a přehledně všechny nabídky srovná kalkulačka půjček. Online nástroj totiž využívá jen aktuální data, a to převážně od ověřených věřitelů, u kterých se nebudete muset bát lichvy a nezákonného jednání.

Kolik ve výsledku zaplatíte?

Ptáte se, jaká se vám vyplatí půjčka? Kalkulačka srovná veškeré nabídky přímo na míru vám a vašim požadavkům. Přehledně seřadí půjčky například podle RPSN, úroku, doby splatnosti a dalších kritérií, které si sami zvolíte. Smlouvu si prohlédnete v pohodlí domova, a poté se sami bez nátlaku rozhodnete, zdali ji potvrdíte. Vše stačí vyřídit online do pár minut.

Čeho si ve smlouvě všímat

Srovnání půjčky se vám vyplatí hlavně z toho důvodu, že se půjčky výrazně liší skoro v každém parametru. Zajímat by vás neměl jen samotný úrok, ale hlavně také hodnota RPSN, která udává, kolik na půjčce přeplatíte celkově.

Než smlouvu vybraného produktu podepíšete, všímejte si veškerých hodnot. I když jste si v současné chvíli zcela jisti, že svůj závazek brzy zaplatíte, může nastat nečekaná situace, a je proto dobré znát také výši sankcí a veškerých poplatků, abyste pak nebyli překvapeni.
U některých žadatelů je spíše než úrok určujícím parametrem doba splatnosti. Kalkulačka vám pomůže u produktů zobrazit i toto kritérium, tudíž si budete moci vybrat ideální půjčku, u které se nedostanete do časového presu. 

Komerční prezentace

Úroky u půjček se liší. Kolik ušetříte s kalkulačkou?