Jak prodloužit koupací sezónu? Díky zastřešení!

Rubrika: Market

Všichni milujeme léto. Období grilování, letních románků, dobrodružství a času stráveného s přáteli a rodinou u bazénu. Léto už je sice nenávratně pryč, to ale neznamená konec koupací sezóny. Jak prodloužit koupací sezónu a užít si plavání a relax u bazénu i při nižších teplotách? Jaké typy zastřešení existují a proč se vyplatí zastřešit si bazén? To a mnohem více se dozvíte v následujícím článku tak pokračujte ve čtení.

Typy zastřešení

Krycí plachty

Nejlevnější variantou zakrytí bazénu jsou asi krycí plachty. Plachta je nejjednodušší na údržbu, jednoduše ji přehodíte přes plochu bazénu a je hotovo. Po odkrytí se můžete hned koupat. Výhody jsou především jednoduchost, nevýhod je však více. Sice je to nejlevnější varianta, ale ohřev není trvalý ani optimální.  Její použití se hodí spíše na přelomu léta a podzimu, na chladnější dny na konci podzimu vhodná není. Pokud vám však stačí příjemné letní koupání v krásně vyhřáté vodě, krycí plachta vám bude bohatě stačit.

Solární plachty

Lepší variantou krycí plachty je solární plachta. Ta je na rozdíl od obyčejné krycí plachty schopná kvalitnějšího a rychlejšího vody v bazénu a lépe a déle udrží vodu teplou i během chladnějších nocí. Je sice o něco dražší než obyčejná krycí plachta, pokud však volíte mezi těmito dvěma variantami, je solární plachta rozhodně variantou lepší a výhodnější.

Přenosné zařízení

Změnou nám může být přenosné zařízení, nejčastěji v podobě průhledného nebo neprůhledného materiálu ve tvaru fóliového domečku. Je v ní speciálně udělaný vchod, spodek zařízení má upevňovací část, díky které se v bazénu udržuje teplá voda. Zařízení může být buď pevně instalované-lze jej oddělat, ale funguje spíše jako stabilní prvek na bazénu, který se oddělává. Existuje také přenosné zařízení, které v čas koupání může fungovat jako drobný přístřešek a jindy zase udržovat vodu teplou. Fóliové přenosné zařízení je střední cestou mezi dražším posuvným zařízením a plachtou.

Posuvné zařízení

Je pevně instalovaným prvkem. Nejlépe udržuje teplou vodu, je uživatelsky nejkomfortnější, nejdéle vydrží a je také esteticky nejpřijatelnější z nabízených variant. Funguje na principu kolejničky, kdy jemnou silou můžete pohybovat s celým zastřešením. Nevadí mu ani nižší teploty, voda je stále teplá.

Cena zastřešení

Ceny zastřešení jsou různé. Nejlevnější variantu v podobě krycí plachty pořídíte již za několik stovek korun, nedočkáte se zřejmě však požadované kvality. Cenově náročnější je přenosné zařízení, které pořídíte v řádu několika desítek korun. Nejdražší a zároveň nejúčinnější variantou je samozřejmě posuvné zařízení, jehož cena se pohybuje až v řádech desítek tisíc korun. Nelze však jednotlivé komponenty porovnávat, jelikož jejich kvalita je různá a podle toho se odvíjí i cena.

Přejeme vám více dnů strávených ve vašem bazéně díky bazénovému zastřešení.

Komerční prezentace

Jak prodloužit koupací sezónu? Díky zastřešení!