Černá perla – novinka pro vaše zahrady

Rubrika: Market

Společnost FERTISTAV CZ a.s. uvádí na trh granulovaný stimulátor s velmi vysokým obsahem huminových a fulvokyselin jako náhrada organické hmoty do půdy pod názvem Black Pearl.

 

Černá perla – nový typ organominerálního hnojiva, které můžete využít pro pěstování všech rostlin – ovocných stromů a keřů, vinné révy, rybízu, malin, jahod, zeleniny, květin, trávníků a okrasných keřů. Toto hnojivo od Španělské společnosti Atlantica Agricola pomáhá především obohacovat půdu o organickou hmotu. Toto hnojivo částečně nahrazuje chlévskou mrvu, podporuje organickou složku v půdě zejména díky vysokému obsahu huminových látek, aminokyselin a fulvokyselin. Dusík se uvolňuje postupně, nedochází k jeho vyplavování či nekontrolovanému růstu, dále obsahují draslík, který posiluje a zpevňuje pletiva rostlin a síru. Na českém trhu je toto hnojivo s obsahem huminových látek 29 % (fulvokyseliny – 20,5 % a huminové kyseliny – 8,5 %) nejbohatším hnojivem tohoto typu.

Obsahuje dále také dusík – 10 % z toho 5% v organické formě, draslík – 6 % a 3,5 % síry, pH tohoto hnojiva se pohybuje mezi 6 – 6,5. Toto hnojivo je vhodné aplikovat brzy na jaře na půdu a ještě lépe jej zapravit do půdy. Lze jej použít pro všechny výše popsané kultury a kde je to možné, tak je vhodné lehké zapravení. U větších ovocných stromků můžeme aplikovat pohozem 2 – 4 hrsti hnojiva se zapravením do země, čímž maximálně využijeme všechny látky v Black Perlu obsažené. Každoroční používání tohoto hnojiva zlepší strukturu půdy, využitelnost dalších látek z půdy a zdravotní stav rostlin. Velmi úspěšně můžeme toto hnojivo použít pro pěstování zeleniny a trávníků – lze aplikovat při výsadbě k sazenicím zeleniny 1 – 2 polévkové lžíce. Samozřejmě využijte také pro květiny a okrasné rostliny, na květináč či truhlík použijeme dávku 1 – 2 lžíce. Na vylepšení trávníků lze také použít černou perlu v dávce 10 – 15 kg/ar. Lze využít při setí zeleniny a zakládání trávníků. Hnojivo je velmi hygroskopické, velmi rychle přijímá vodu. Proto jej skladujte v suchých prostorech a otevřený pytel chraňte před přístupem vzduchu. Je ekonomické si koupit 15 kg pytel a během sezóny jej postupně používat na výsadby, jak jednotlivé rostliny sázíme. Velikost granulí je 2 – 4 mm, hnojivo nezapáchá a je inertní vůči svému okolí a není agresivní. Sami uvidíte tu dynamiku růstu pěstovaných rostlin po použití Black Pearlu !!!

Výhody BLACK PEARL:

  • Hnojivo s vysokým obsahem organického materiálu
  • Rovnoměrná distribuce živin
  • Stimuluje růst kořenů
  • Zvyšuje mikrobiální činnost v půdě
  • Podporuje mineralizační procesy
  • Podporuje tvorbu humusu
  • Částečně nahrazuje statkové hnojení
  • Dodává do půdy huminové a fulvokyseliny

Doporučené dávkování:

Ovocné stromy30 – 50 g/strom
Kořenová zelenina200 – 500 g/10m²
Plodová zelenina200 – 500 g/10m²
Salát hlávkový200 – 500 g/10m²
Vinná réva200 – 500 g/10m²
Brambory200 – 500 g/10m²
Rajčata200 – 500 g/10m²
Papriky200 – 500 g/10m²
Jádroviny200 – 500 g/10m²
Okrasné rostliny1,5 – 2 kg/m3/substrátu
Trávníky100 – 150 g/10 m²

 

Fyzikální a chemické vlastnosti:

Organická hmota celkem min.75 %
Huminové látky celkem min.29 %
-huminové kyseliny min.8,5 %
-fulvokyseliny min.20,5 %
Dusík celkem10 %
-dusík čpavkový5 %
-dusík organický5 %
Draslík (K2O) vodorozpustný6 %
Síra (SO3)8,5 %
pH6,0 – 6,5

Informace získáte na www.fertistav-eshop.cz

Komerční prezentace

Černá perla – novinka pro vaše zahrady