Zimní hry pro děti na zahradě

Rubrika: Market

Také máte pocit, že je v zimních měsících na zahradě nuda? Dneska vám dokážeme opak. Dětem pohyb na čerstvém vzduchu svědčí ať už je dvacet nad nulou nebo deset pod nulou. A s využitím několika z našich tipů se na zahradě nebudou nudit děti ani jejich rodiče!

Výhody a benefity zimních hrátek na zahradě

Zimní pohybové hry pro děti představují nezastupitelnou součást jejich zdravého rozvoje. Čerstvý, ač studený, vzduch posiluje imunitu i odolnost. Dokonalým prostorem pro trénování všemožných dětských dovedností je i vaše zahrada. Malá nebo velká na tom nezáleží. A pokud zahradu nemáte, vystačíte si i s pláckem či parčíkem u baráku.

Zdroj: https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/kid-making-snowman-snowy-winter-park-1824426182

Takže, co všechno můžete během zimních měsíců (nejen) na zahradě s dětmi dělat?

Vytvořte si ledovou sochu

Zima ke kreativní tvorbě přímo vybízí. Naučte děti tvořit jednoduché sošky a ozdoby z ledu. Stačí vzít umělohmotný kelímek či tvořítko na led. Napustit ho vodou a dát do něj například lístek a provázek. Přes noc necháte výtvor zamrznout a ráno z tvořítka vyndáváte krásný výtvor. Kreativitě se meze nekladou! Ledovou ozdobu s dětmi můžete vytvořit skutečně z čehokoliv.

Sněhulák nemusí být nuda

Že je sněhulák nuda? A co se inspirovat oblíbenou pohádkou a vytvořit sněhuláka podle nejoblíbenějších dětských postav? Stejně jako ostatní tvoření, i stavění sněhuláka rozvíjí kreativitu, motoriku a trpělivost.

Postavte si iglú

Pokud zima dopřeje dostatek sněhu, můžete s dětmi postavit iglú. Ti otužilejší v něm mohou dokonce přespat! Nejenže je to skvělá zábava, děti se však naučí i něco z dovedností přežití. Při stavění iglú, stejně jako při stavění sněhuláka, trénují trpělivost, motoriku i spolupráci. Jako pomocníka při stavění můžete použít i oblíbené hračky na zahradu, ideálním pomocníkem pro stavbu může být třeba oblíbené auto Tatra!

Bobování a sáňkování na kopečku i na rovince

Máte na zahradě alespoň malý kopeček? Pošlete děti na boby. Pokud kopeček nemáte, tak ještě lépe. Běžte s dětmi a na bobech či sáňkách je po zahradě dokola tahejte a užijte si pohybu na čerstvém vzduchu i vy.

Zimní piknik

Piknik na jaře či v létě si umí udělat každý. Ale co si takhle uspořádat zahradní piknik v zimě? Pořádně se s dětmi oblečte a připravte si teplou polévku, hrnec plný teplého guláše a naobědvejte se na sněhu. Na takový originální zážitek rozhodně jen tak nezapomenete!

Pomozte zvířátkům překonat zimu

Postavte krmítko či skrýš pro malá zvířátka, která v mrazech svádí drsné boje o přežití. Děti přitom můžete naučit něco málo o přírodě, koloběhu života i empatii. Přitom si jako u ostatních kreativních činností potrénují jemnou motoriku a na konci je čeká odměna v podobě uspokojení z toho, že jste něco společně a vlastnoručně vytvořili.

Posilujte dětem zdraví i imunitu. Hrajte si na zahradě celý rok

Ať už je zahrada pokrytá sněhem, bahnem či listím, jsou hry na zahradě po všech stránkách prospěšné. A to i pro dospělé! Nechte děti užívat si radosti z pohybu na čerstvém vzduchu po celý rok a vytvořte jim zahradu snů s Marimex.cz.

Komerční prezentace

Zimní hry pro děti na zahradě