Zabavte děti na zahradě

Problémem dnešní doby jsou až příliš pokročilé technologie, které jsou lákavé také pro děti. Ty pak raději tráví svůj čas u počítače nebo mobilního telefonu než venku. Pokud chcete tuto situaci u svých dětí ovlivnit a zlepšit tak jejich vztah k pohybu a práci na zahradě, máme pro vás několik typů.

Naučte své děti úctě k přírodě.

Naučte své děti úctě k přírodě.

Zahrada je perfektním místem pro dětské hry a rozvíjení některých dovedností. Už u malých dětí povzbuzujte získávání nových informací o rostlinách, drobných zvířatech, která zavítají na váš pozemek, i o fungování celkového zahradního ekosystému. Nechte je vytvořit svůj vlastní záhonek s rostlinami lákající motýly, pomozte jim vybrat vodní pítko a zapojte je do sklizně a následného zpracování zeleniny a ovoce. Práce na zahradě je školou života a především u malých dětí rozvíjí mnoho vlastností a dovedností.

Hry na zahradě

Dětská fantazie je nekonečná, proto ke hrám mnohdy postačí i minimum. Pomocí několika keřů snadno vytvoříte skrýše a drobné herní koutky, ve kterých se děti samy zabaví. Dobrou práci také odvedou houpací sítě, vrbové stavbičky nebo sportovní trávník umožňující sportovní vyžití.

Zapojte děti do tvorby

Zahrada je perfektním místem pro dětské hry.

Zahrada je perfektním místem pro dětské hry.

O víkendu zkuste dětem připravit několik tematicky laděných činností zaměřených například na sběr léčivých rostlin, kresbu trvalek podle předlohy nebo modelování z jílu nebo terakoty. Práce pod širým nebem je jistě zavede do zcela jiného světa.

FOTO: SHUTTERSTOCK

Zabavte děti na zahradě

Zabavte děti na zahradě