ZAHRADNÍ NÁBYTEK Novinky a trendy

Móda se nevyhýbá ani zahradě. Podle architektů byste měli volit nábytek ve světlých barvách a přírodních odstínech. Důležitá je i jednoduchá údržba. Ovšem jeden z trendů doporučuje vlastní kombinace. Tedy pořiďte si, co se vám líbí.

V obýváku i na zahradě

Závěsné houpací koše jsou oblíbené jak v interiéru, tak na zahradě, kde si v nich děti užijí zábavu, dospělí zase příjemnou relaxaci. Pokud nemáte dostatečně silné stromy, na které byste je zavěsili, přikupte si k nim speciální stojany, co se nepřevrhnou.

Pohodlí jako na gauči

Sedět na tvrdých dřevěných či plastových křeslech není nic příjemného. Dopřejte si i u zahradního nábytku měkké sedáky a polštáře. Z praktických důvodů volte takové, které lze snadno svléknout a vyprat.

Ve znamení přírody

Už několikátý rok po sobě preferují trendy přírodní materiály. Jestliže nahradíte stolky dřevěnými špalky, požadavkům módy vyhovíte stoprocentně. Ti méně odvážní mohou sáhnout jen po polštářích a doplňcích v přírodním hnědém odstínu.

Pro nedělní obědy

Při volbě jídelních sestav – a je jedno, zda jsou určené pro dvě nebo více osoby – dodržujte stejná pravidla jako při nákupu nábytku do jídelny. Stůl by měl být stabilní a židle opatřené područkami na opření rukou.

Vlastní kombinace

Jedno z doporučení pro letošní rok, říká vytvořte si vlastní kombinace. Jste to vy, kdo bude v zahradě trávit volný čas, proto si sem zvolte, co se vám líbí. Kombinovat můžete různá barvy polstrování nebo odlišné typy židlí.

Jednoduchá údržba

Každý touží po pěkném zahradním nábytku, který dlouho vydrží. Ne všichni mu ale mají čas věnovat dostatečnou pozornost a péči. Při nákupu se proto koukněte po výrobcích, které složitou údržbu nevyžadují. Do této kategorie se řadí se sestavy například z ocele a hliníku, jejich údržba je minimální.

S puncem luxusu

I nábytek na zahradě může působit luxusně a krásně. Stačí, když si místo klasického lehátka zvolíte to ve tvaru listu. Pozor, mělo by mít kolem sebe dostatek místa, aby jeho vyniklo.

Houpání pro každého

Víte, že houpání zleva doprava uklidňuje a zepředu dozadu zlepšuje činnost mozku? Dopřávat by si ho tedy měli i dospělí. Vhodné jsou k tomu různé zahradní houpačky, pobyt na čerstvém vzduchu pohodu ještě znásobí.

Chrání nejen před sluncem

Nejen před sluncem, ale i větrem vás ochrání kulaté altány, které se v zahradách objevují čím dál častěji. Zpravidla jsou vyrobené z umělého ratanu. Jde o plastové vlákno, které se vyplétá na kovovou konstrukci stejně způsobem, jako když se vyrábí nábytek z přírodního ratanu.

Když nedáte dopustit na dřevo

Mnozí stále preferují dřevěný nábytek. Vybírat byste měli hlavně mezi exotickými dřevinami, které jsou odolnější než ty normální a nenapadají je plísně ani hniloby. K nejžádanějším patří výrobky z teaku, akácie nebo eukalyptu.

Magdalena Krajmerová

foto: Shutterstock

Více informací se nachází v dubnovém vydání z roku 2017.

Uložit

ZAHRADNÍ NÁBYTEK Novinky a trendy