Pěkné i funkční zahradní doplňky

Rubrika: Doplňky

Ozdoby a dekorace vám umožní projevit na zahradě vlastní vkus a dotvořit ve vybraném stylu i okolí domu. Jejich cílem je ale nejen esteticky zapůsobit a zpříjemnit určitá místa, některé z nich mají i praktickou funkci.

Keramické zápichy si můžete nechat vyrobit na objednávku.

Vzhled zahrady o vás něco vypovídá, ale také určuje, jak se v ní cítíte. Květiny samotné jsou hlavní ozdobou, zapomínat by se ale nemělo ani na zdánlivé maličkosti. Zahradní dekorace totiž dokážou proměnit venkovní prostory někdy k nepoznání a jsou onou pomyslnou třešničkou na dortu, která dotáhne celek k dokonalosti.

Co nabízí trh

Většina zahradních dekorací obvykle úzce souvisí s květinami. Jedná se například o květináče, stylové nádoby, vázy, různé zápichy nebo konvičky. Někdy však jde o samostatné prvky, které dodají určitému místu tu správnou náladu a šmrnc, který ho oživí. Často postačí vhodně umístěná venkovní lucerna, originální krmítko, ptačí budka či pítko. Nemusíte se ale držet při zemi, nejedna zahrada by si zasloužila výraznější prvek, třeba keramickou plastiku či sochu. Velké oblibě se těší také praktické litinové doplňky, jako je stojan na hadici nebo na květiny, funkční teploměr nebo poutač, který pozve hosty dál.

Podle čeho vybrat

Při výběru si rozmyslete, jestli chcete dekorační prvek, který zahradu nenápadně doplní, nebo toužíte po výrazné dominantě. Výrazné solitéry vyniknou nejvíce, budou-li obklopeny méně nápadnými rostlinami. Použít je můžete i v případě, kdy chcete odvést pozornost od květin, které už odkvetly anebo nejsou zrovna v nejlepší kondici. Můžete jimi zakrýt i holé anebo nepříliš atraktivní či zastíněné místo, kde se nedaří žádné rostlině. K dostání jsou zahradní dekorace v mnoha materiálech, provedeních i velikostech, určitě si tak vyberete tu pravou, ať se vám líbí jakýkoli styl. Inspiraci můžete čerpat i z naší nabídky.

FOTO: ARCHIV FIREM BONAMI,BELLA ROSE A WWW.FLER.CZ/JITS

Pěkné i funkční zahradní doplňky

Uložit

Pěkné i funkční zahradní doplňky