Hrátky s šípky

Rubrika: Dekorace, Doplňky

Mějte při podzimní procházce oči dokořán a po ruce nůžky. Narazíte-li na šípky, můžete z nich vytvořit dekorace, které nic nestojí a přitom rozveselí krátké adventní dny.

Ze šípků si můžete uvázat věnce, které ozdobí dveře nebo okna vašeho domu.

Věnce

Ze šípků si můžete uvázat věnce, které ozdobí dveře nebo okna vašeho domu. Na slaměný či jiný základ stačí jen pomocí aranžérského drátku připevnit větvičky s šípky. Nechte vyniknout buď krásu samotných šípků, anebo mezi ně připleťte i další plody.

Svícny

Pokud jste na kratší dny vybaveni svíčkami, zkuste ozdobit právě je. V jejich mihotavém světle vypadají šípky opravdu kouzelně. Stočte na několikrát větvičku s šípky do kroužku, do kterého pak svíčku umístěte. Prstýnek ze šípků vytvoříte i z drátku, na který budete jednotlivé šípky navazovat.

Kytice

Prostě, ale působivě vypadá i jednoduchá šípková kytice na stůl. Zkuste najít zajímavou vázu, v které její krása vynikne. Větve s šípky je možné také jen tak zavěsit na dveře, kde vyzní příjemně rustikálně.

Ve skle

Šípky vyniknou také ve skleněných nádobách. Nasypte je volně například do malé tvarované konvice nebo vázy. Můžete je doplnit i jinými plody a vystavit si je v kuchyni. Červená barva totiž podporuje chuť k jídlu a vyjadřuje životní sílu a obojí v chladných dnech skutečně potřebujete.

Řetězy

Šípky lze rovněž navléknout na nit a vytvořit z nich jednoduché řetězy. Další možností je šípky provléknout tenčí drátek, který můžete následně tvarovat například do malých srdíček nebo kroužků. Poslouží pak jako drobná ozdoba svátečního stolu nebo dekorace na zeď či stromeček.

Jmenovky

Rozmístění hostů u stolu vyřeší při velké rodinné oslavě šípkové jmenovky. Drobné svazečky šípků pouze připojte k cedulce se jménem. Doplňte je kroužky z drátků a šípků, kterými prostrčíte stočené ubrousky, a výsledný dojem bude dokonalý.

FOTO: PROFIMEDIA.CZ A SHUTTERSTOCK

Hrátky s šípky

Hrátky s šípky