Více než jen kraslice

Rubrika: Dekorace, Doplňky

Velikonoční svátky jsou příležitostí, jak si po šedivé zimě oživit domácnosti barevnými dekoracemi. Nemusíte se přitom držet jen klasických kraslic, zkuste letos vajíčka pojmout úplně jinak a pusťte se i do méně tradičních ozdob.

Vyfouknutá vejce

Vyfouknutá vejce

Bavlnky

Barev není na Velikonoce nikdy dost. Máte-li přebytky barevné příze, bavlnek nebo provázků, berte to jako výzvu.

Perníčky

Kdo říká, že se perníčky pečou jen na Vánoce? Stačí místo hvězdiček vykrájet vajíčka a ozdobit je barevnou polevou.

Betonový design

Velikonoční svátky jsou příležitostí, jak si po šedivé zimě oživit domácnosti barevnými dekoracemi.

Velikonoční svátky jsou příležitostí, jak si po šedivé zimě
oživit domácnosti barevnými dekoracemi.

Inspiraci můžete hledat i na internetu. Betonová vajíčka se vám určitě nerozbijí a mají netradiční vzhled. Více na www.fler.cz/concrete-designcz.

Osázené skořápky

Nevyhazujte vaječné skořápky, nasypte do nich zahradní zeminu a vysejte třeba řeřichu nebo potočnici lékařskou. Osázené skořápky nejen pěkně vypadají, ale navíc z nich můžete průběžně odebírat mladé rostlinky a sypat si je na chleba s máslem nebo do salátu.

Stojánek na vajíčko

Osazovat můžete nejen skořápky, ale i stojánky na vajíčka nebo čajové šálky. Do půdy umístěte nejdříve cibulku vybrané rostliny, zasypte ji zeminou a na povrch nasypte drobná semínka. Vše opatrně zalijte a pak už jen čekejte a těšte se.

Vrbové proutí

Výborným materiálem k velikonočnímu tvoření je vrbové proutí. Můžete ho jen tak stočit do kruhu a doplnit drobnými vajíčky či peřím, vytvořit z něj ptačí hnízdo nebo ozdobit květy drobných cibulovin. Subtilní proutěný věnec ozdobí váš stůl, robustnější můžete zavěsit třeba na zeď.

Vyfouknutá vejce

Sváteční stůl si můžete ozdobit věncem z vyfouknutých obarvených i neobarvených vajec různých velikostí. Korpus věnce zakoupíte v květinářství a pomocí tavicí pistole na něj vajíčka nalepíte. Doplnit ho můžete také drobnými větvičkami nebo peříčky, bude pak vypadat ještě jemněji.

FOTO: SHUTTERSTOCK A FLER.CZ

Více než jen kraslice

Více než jen kraslice