Zahrada pro oslavy jako dělaná

Oslavy narozenin, setkání s přáteli, grilování – důvodů, proč zorganizovat na zahradě letní party bývá více než dost. Aby se opravdu povedla, vyzkoušejte tyto tipy.

Pro děti jako dělané

Dětský zahradní nábytek ocení vaši potomci nejen při oslavě, ale také při běžném stolování nebo venkovních hrách. Firmy ho nejčastěji vyrábějí ze dřeva. Pak je dobré si ověřit, jakou barvou je natřený. Upřednostňujte ty, které odpovídají evropské normě EN 71 pro povrchovou úpravu hraček, ještě přísnější zdravotní požadavky jsou kladeny na barvy určené pro styk s potravinami a pitnou vodou.

Když se party protáhne

Dobrá oslava nikdy nekončí se západem slunce. Proto je třeba mít připravené osvětlení pro pozdní noční hodiny. Máte-li v zahradě zavedený proud, není problém sem instalovat elektrickou lampu nebo natáhnout natáhnout lampiony. Ostatním pomohou louče či svíčky.

Povalujte se v teple a suchu

Povalovat se na trávě milují děti i rodiče. Lepší než klasická deka je speciální pikniková, opatřená z jedné strany hliníkovou nebo pogumovanou vrstvou. Ta tepelně izoluje, proto nenastydnete ani za chladných večerů. Také nehrozí, že se deka promáčí, pokud ji položíte na mokré místo.

 

Pro dokonalé steaky

Chcete umět ugrilovat dokonalé steaky? V tom případě potřebujete spolehlivý teploměr, který bude hlídat teplotu masa za vás. Vpichový teploměr TFA Küchen Chef má uložené ideální teploty pro různé druhy masa a disponuje teplotním alarmem. Jakmile je cílová teplota překročena, přístroj vás okamžitě upozorní, že je třeba snížit výkon grilu. Teploměr Küchen Chef má bezdrátové čidlo s opletenou kabelovou sondou, které komunikuje s hlavní jednotkou až na vzdálenost 40 metrů. Sledovat teplotu masa tak můžete odkudkoliv! www.meteoshop.cz

Každý muž nosí nůž

Multifunkční kapesní nůž Victorinox Camper je nezbytný pomocník při pobytu v přírodě nebo na zahradě. Díky třinácti funkcím vás nezaskočí situace, kdy potřebujete například přeříznout provaz, uříznout slabší větev, dotáhnout šroubek nebo jen otevřít láhev s pivem či vínem. Nechybí ani výstružník a bodec pro vytvoření otvoru a provlečení provázku. Užitečná je také pinzeta pro odstranění zadřené třísky či klíštěte. Je malý a lehký, váží pouze 74 gramů, takže ani nepoznáte, že ho máte v kapse. Díky prémiové švýcarské kvalitě vám poslouží řadu let. Pořídíte ho na www.conrad.cz.

Posezení u otevřeného ohně

Cookking Ohniště Bali vysoké kvality je určené všem, kteří milují posezení u otevřeného ohně a chtějí si jej dopřát třeba na terase nebo zahradě. Koupíte ho na www.rossler.cz.

Pro omáčky i zdravé svačiny

S NUTRI MIXÉREM SNB43 lze připravit skvělé svačinky, omáčky, koktejly, kojenecké příkrmy, dipy, polévky a další pokrmy. Dokáže ze semínek, oříšků, ovoce, zeleniny, obilovin a dalších surovin vyrobit, díky šesti kvalitním nožům, potaženým vrstvou titanu, a síle motoru, který je pohání, zdravé a energeticky bohaté smoothie s maximálním udržením všech vitamínů a enzymů v surovinách obsažených.  Stroj je vybaven bezpečnostní pojistkou, která zaručí puštění mixování jen v případě správné polohy lahve, a neklouzavou základnou. V základním vybavení obsahuje dvě láhve, které po našroubování víčka s jednoduchým sportovním pítkem, mohou být použity jako cestovní a jsou kompatibilní s držáky v automobilech a na kolech. Více informace najdete na www.sencor.cz.


S kleštěmi to půjde lépe

Při každém grilování a party oceníte speciální kleště v několika délkách a různých zakončení. To ve tvaru plochy a vidličky zajišťuje pevnější uchopení pokrmů. Celonerezové servírovací kleště o délce 23 centimetrů slouží ke snadnému servírování , obracení pokrmů při smažení, vaření i pečení. Oboje koupíte na www.sonix.cz.


Na česnek jednoduše

Grilování a výroba dipů či omáček k masu se bez česneku neobejdou. S jeho drcením vám pomůže velmi masivní celonerezový lis s vyjímatelným nerezovým sítkem s otvory o průměru dva milimetry a výkyvným lisovacím pístem. Objednejte si ho na www.sonix.cz.

Nové grily na trhu

Novinka na trhu – grily Weber Genesis II a Genesis II LX jsou vybaveny vysoce výkonným systémem GS4 s propracovaným odkapávacím systémem, s nímž vypečený tuk odchází přesně tam, kam má, bez nechtěného připalování, nebo vysoce výkonnými hořáky. Verze LX je vybavena řadou zlepšení navíc – třeba postranním hořákem a funkcí nastavení teploty na High+ pro prudké opékání a mnoha dalšími plusy, které grilování pozvednou na vyšší úroveň. Tepelnou sondu iGrill 3 lze pomocí technologie bluetooth snadno připojí k vašemu mobilu a na jeho displeji sledovat, jak se například maso propéká.

 

redakce, foto: archiv firem a Shutterstock

Více informací se nachází v červnovém vydání z roku 2017.

Zahrada pro oslavy jako dělaná