Jak zabavit děti na zahradě

Rubrika: Doplňky

Ačkoli to zvlášť u teenagerů vypadá, že by v zahradě ocenili hlavně dobře fungující wi-fi, i je lze od mobilů a tabletů odtrhnout. Slackline, bunkr v domku nebo trampolína zaujmou jak malé, tak velké.

Nová generace trampolín

Milují vaše dětí skákání? Díky nové generaci trampolín Marimex FreeJump s unikátním pružicím systémem si ho můžou užít na maximum! Tradiční pružiny js-ou u tohoto modelu nahrazeny flexibilními pruty ze speciální oceli, která vyniká vysokou mírou houževnatosti. Celý pružicí systém je umístěn pod skákací plochou – při skákání s ním uživatel vůbec nepřijde do kontaktu. Toto konstrukční řešení umožňuje využít 100 % průměru trampolíny ke skákání, a to při zachování vysokých nároků na stabilitu a bezpečnost. Za nejbezpečnější řešení spoje na trampolínovém trhu je považován také zip, který vyplňuje mezeru mezi ochrannou sítí a skákací plochou. Trampolína Marimex FreeJump je výjimečná i nadstandardní zárukou 5 let na nosnou konstrukci a 3 roky na odrazovou plochu, síť a žebřík. Při vývoji tvůrci nezapomněli ani na majitele malých zahrádek, proto je možné trampolínu sehnat nejen v oblíbených rozměrech 305 cm a 244 cm, ale i v průměru 183 cm. Kompletní nabídku trampolín si můžete prohlédnout na www.marimex.cz.

 

Houpací síť

Houpací sít slouží jak k odpočinku, tak ke hrám. Existují dva typy – první je bez dřevěných rozpínacích tyčí a zavěšuje se v úrovni hlavy ve vzdálenosti zhruba dva a půl metru. Poté, co do ní vlezete, prověsí se do hlubokého oblouku, což umožní, že záda při ležení zůstanou rovná. Druhým typem je síť s dřevěnými rozpěrami, které jí dodávají velkou stabilitu. Alternativou sítí je závěsné houpací křeslo.

 

Domky a skrýše

Děti mají rády skrýše a schovávačky a vytvářejí si tajná doupata i nedobytné hrady – na to vše lze proměnit i malý zahradní domek. Pořídíte ho v mnoha variantách, může vypadat jako chatka s nábytkem nebo být součástí hracího modulu. Pak ho lze doplnit i skluzavkou, houpačkou, lezecí stěnou nebo sítí.

 

Klasická houpačka

Děti houpačky milují, zvlášť pokud pořídíte takovou, která odpovídá jejich věku. Čím mladší dítě, tím pevněji by v ním mělo být děti na zahradě v houpačce usazeno. Pro nejmenší je proto vhodná závěsná houpačka s oporou těla ze všech čtyř stran. Pro starší můžete volit ty pružinové a závěsné, moderní jsou momentálně i houpačky typu hnízdo. K výrobě se používají zejména dřevo a plast, ke stavbě nosných konstrukcí také kov.

 

Bazén

Malé nadzemní bazény sice nejsou určené k plavání a vylepšení kondice, ale k letnímu osvěžení a hrám stačí. Protože je používáte v létě, potřebujete k němu tedy schůdky, pomůcky na čistění a plachtu, ideálně solární, která zabrání chladnutí vody v noci a při ošklivém počasí. Pozor na bezpečnost, ačkoli je v něm hloubka pouze kolem sedmdesáti centimetrů, stává se rizikovým hlavně tehdy, když je mimo provoz a děti si do něj pro vodu na hraní nebo loví hračky ze dna, pak hrozí, že do něj spadnou a zůstanou pod plachtou.

 

Vlastní truhlík nebo záhon

Nechte dětem kousek místa na vlastní pěstování. Ocení nejen jahodníky, které mohou plodit až do mrazů, ale i ředkvičky nebo hrášek, neboť jim rychle vyrostou a jejich pěstování zvládnou sami. Z plodové zeleniny jim zachutnají drobná sladká cherry rajčata.

 

Slackline

Chodit na slackline – plochém a na dotek příjemném provaze, zvládnou dospělí i děti. Je to zábavné a udržením rovnováhy pomůžete ke zpevnění vnitřního svalového korzetu těla. Čím kratší a napnutější provaz bude, tím snáze se na něm udržíte. Později vzdálenost prodlužujte a klidně přidejte stoj na jedné noze, dřep, skok… Stačí si vybrat vhodné dva stromy a začít.

 

Pískoviště

Mezi velmi oblíbené prvky patří bezesporu pískoviště, a to nejen u batolat, ale i školních dětí, které si tady budou místo báboviček stavět hrady a jezírka. Jen pozor, aby nedocházelo ke znečištění písku hlavně zvířaty, pořiďte si typy vybavené poklopem. Pokud si v pískovišti děti momentálně nehrají, ponechávejte je uzavřené. Na trhu koupíte jak modely ze dřeva, tak z plastu. Bývají sice menší, ale zato se dají snadno přenést z místa na místo podle potřeby.


Myjte pod tlakem
Potřebujete umýt dětskou skluzavku, zablácené hračky nebo kolo po jízdě v terénu? Pak sáhněte po přenosné tlakové myčce Helpmation, která vám pomůže v boji se špínou kdekoliv a kdykoliv. Je vybavena zásobníkem na 17 litrů vody a napájení bere z vestavěné baterie nebo ji můžete připojit do zásuvky autozapalovače. Podrobnosti najdete na www.helpmation.cz,


 

 

Magdaléna Krajmerová

Jak zabavit děti na zahradě