Oživte svou zahradu plotovými výplněmi

Rubrika: Market

Zdroj: Pixabay

Alternativou k betonové zdi kolem zahrady jsou plotové výplně. Velmi snadno a zpravidla i rychle s nimi vytvoříte zajímavě vypadající plot.

Na výběr máte z několika nejpoužívanějších materiálů, jako je:

  • kov,
  • dřevo,
  • plast,
  • tahokov (speciální mřížoví, které mohutně získává na popularitě hlavně při stavbě plotů kolem rodinných domů).

Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv materiál, vždy musíte dobře počítat. Pokud z plotového systému ještě nemáte postaveno vůbec nic, máte to jednodušší. Můžete si naplánovat veškeré prvky plotu a přizpůsobit je podle potřeby.

Zvláště kovové výplně se kupují po větších kusech a v takovém případě je dobré jim přizpůsobit projekt plotu.

Výběr materiálu se bude odvíjet i od projektu. Jinou výplň patrně zvolíte k projektu moderního rodinného domu a jinou u zemědělského stavení. Z čeho tedy můžete vybírat?

1. Dřevěné výplně

Jedná se o absolutní klasiku, kterou není třeba dlouze představovat. Dřevěné plotové výplně jsou ideální volbou pro zahrady kolem rodinných domů nebo chalup. Sice nejsou tak odolné jako kovové plotové výplně, ale speciálními ochrannými nátěry lze jejich životnost prodloužit.

Pokud se rozhodnete pro dřevěné výplně, nezapomeňte na nákup spojovacích prvků, pomocí kterých vytvoříte z plotovek jeden celek.

2. Kovové výplně

Tento materiál nabírá zvláště v posledních letech na popularitě. Na kovové ploty dnes nejčastěji narazíte kolem moderních rodinných domů nebo průmyslových areálů.

Kovové výplně jsou oblíbené nejen kvůli dlouhé životnosti a elegantnímu vzhledu, ale také pro širokou paletu barev, takže uspokojí nároky takřka každého, kdo hledá řešení pro svůj projekt.

Tip: Životnost kovových výplní můžete ještě prodloužit speciálními laky, zinkováním a kovářskou barvou.

V případě kovových plotových výplní máte na výběr celou řadu vzhledově zajímavých kousků, ať už se jedná o různé vzory složené z tyček nebo hranatých kovových pásů, či o okrasné doplňky, které umějí z plotů vykouzlit až designerské kousky.

3. Tahokovové výplně

Tahokovové plotové výplně si zaslouží zvláštní pozornost. Jejich oblíbenost v posledních letech raketově roste. Speciální mřížovinu si oblíbili především majitelé moderních rodinných domů.

Mezi hlavní přednosti tahokovových plotových výplní patří mimořádně dlouhá životnost, snadná údržba a velmi stylový vzhled.

Oslovily vás dřevěné, kovové nebo snad tahokovové výplně? Všechny najdete na Merxu.com, kde navíc získáte slevu 3 000 Kč na první nákup. Jistě vás potěší také doprava zdarma i pro zahraniční objednávky a garance nejnižší ceny. Pokud někde najdete levnější produkt, čeká vás dorovnání ceny a 10% sleva k tomu.

Komerční prezentace

Oživte svou zahradu plotovými výplněmi