Polykarbonát na zahradě

O výhodách polykarbonátu při použití na zahradě v porovnání se sklem není třeba pochybovat.

Polykarbonát je podstatně lehčí, netříští se a je prakticky nerozbitný, tzn. je podstatně bezpečnější. Dá se ohýbat za studena, čímž umožňuje docílit oblých tvarů, jsou-li požadovány. Snadno se montuje a na požadované rozměry či tvary si je nařežete i sami např. nožem na koberce. To je bezesporu nemalá část výhod, proč rozbité nebo zkřehlé sklo nahradit plastovou výplní. O tom, jak jednoduchá montáž polykarbonátu skutečně je, Vás jistě přesvědčí instruktážní video na stránkách firmy Zenit.

Ti z vás, kterým více lahodí design skla, mají možnost sáhnout po plexiskle. Tato akrylátová výplň má mimo svého vzhledu další výhody, mezi které bezesporu patří nestárnutí vlivem UV záření. Věděli jste, že na plexi desky značky Plexiglas® je poskytována záruka 30 let na nežloutnutí a nekřehnutí v důsledku působení UV záření?

A protože zahrada nejsou jen skleníky a pařníky, ale i kůlny na nářadí, přístřešky na dřevo, pergoly a jiné klidové zóny, které zpravidla potřebujeme zastřešit, máme další důvod využít plastový prosklívací materiál. Pro tyto účely je vhodné použít např. trapézové desky z polykarbonátu. Jejich montáž je ještě jednodušší (viz další povedený video návod) a celé zasklení přijde i na menší peníze.

I v tomto případě však můžeme docílit „skleněného vzhledu“, pokud použijeme tzv. plné polykarbonátové desky. Ty pak opět vypadají jako sklo, ale stále si zachovávají výhody plastového prosklení: nižší hmotnost, tvarovou variabilitu nebo třeba možnost řezat doma.

Ať už však použijete kterýkoliv materiál, nezapomínejte na kvalitu; preference nejnižší ceny nejspíš brzy povede ke zklamání. Na trhu jsou totiž k dostání profi verze materiálů (např. značky Makrolon®, Sunlite®, Macrolux®, Sunlite®…), odlehčené hobby desky s kratší zárukou (Lightsun, Frost…), ale i no-name materiály (výrobce ani značka obvykle není uvedena). Zenit, firma s téměř padesátiletou tradicí, průkopník na trhu s plastovými prosklívacími materiály, má nejen proškolený tým prodejců a chuť Vám poradit, ale i dobře zpracovaný eshop, na kterém díky propracované filtraci snadno naleznete nejen požadované materiály renomovaných výrobců, ale i montážní návody a certifikáty k jednotlivým produktům. Před nákupem Vám proto doporučujeme obrátit se na odborníky. Zenit, plasty na Vaše plány.

 

 

www.zenit.cz

 

 

 

 

 

Komerční prezentace

Uložit

Uložit

Uložit

Polykarbonát na zahradě