Růžové zákoutí

Milujte růžovou? Nabídka květin v tomto odstínu je opravdu široká. Ovšem pozor, pokud si jich vysadíte do zahrady příliš, bude vás brzo nudit. Daleko lépe vypadá, když si v oblíbené barvě vytvoříte pouze jediný kout.

Dagmar Cvrčková, foto profimedia.cz, Shutterstock

Rdesno

Zahradní rdesna mohou mít bílou nebo korálově červenou barvu, zde ale byla zvolená romanticky růžová odrůdu ‘Superba’. Jde o evropský druh trvalek, které potřebují vlhčí humózní půdu, podobně jako například srdcovky, rostoucí v jejich těsné blízkosti.

Kopretina červená

Kopretina červená – příbuzná známé bílé kopretiny – stojí botanicky na pomezí mezi kopretinou a chryzantémou. Pochází z Kavkazu a potřebuje vlhčí místo na slunci. Třebaže jde o trvalku, není příliš dlouhověká, na místě vydrží pěkná dva tři roky. Čas od času byste ji proto měli rozsadit a zmladit.

 

Hlaváč

Hlaváč purpurový pochází ze Středomoří. Výrazné plné květy se objevují na rostlině po celou sezonu, může kvést i v dalších odstínech červené a purpurové barvy. Pěstuje se jako letnička, někdy se vysemení i druhý rok.

 

Tařicovka

Růžová barva v záhonu krásně vynikne vedle bílých květů nízké tařicovky, také se jí říká laločnice či lobularie. Jde o letničku, která se často vysazuje i jako pěkná balkonovka. Na částečně uzavřeném prostoru navíc vynikne i její příjemná silná vůně. Roste ve tvaru polštářů, proto se hodí na kraje záhonů. Nepotřebuje příliš živin, můžete ji vysadit i mezi kameny či k cestičkám.

 

Svatolina

Neutrální odstín dodá záhonu nejen bílá, ale i šedá či stříbrná. Listy v této barvě má například svatolina nebo oblíbený a spolehlivý starček.

Více informací se nachází v květnovém vydání z roku 2017.

Růžové zákoutí

Zajímavé