Tipy a novinky pro jarní zahradu

Rubrika: Technika

Příprava záhonů, stříhání, hrabání, setí, sázení… Jarní práce na zahradě dokážou zjednodušit praktické stroje a nářadí. Zde jsou některé tipy a novinky, které právě můžete koupit v obchodech a hobbymarketech.


Akumulátorové plotové nůžky

Dosáhnout dokonalého vzhledu živého plotu i dalších křovin nebylo nikdy snazší. S lehkými plotovými nůžkami Patriot HT56 40V vytvoříte dokonale rovné plochy. Kvalitní nože střižné lišty jsou řezané laserem a broušené diamantem a s přehledem zvládnou letorosty keřů a živých plotů. Vyvážený model se pohodlně ovládá i v rukavicích díky zvětšenému madlu se spínačem. Transparentní štít chrání před odlétajícími odštěpky a úlomky větví. Více na www.mountfield.cz


Rýč z nerez oceli

Příprava záhonů, hloubení jam před sázením stromů nebo úprava okrajů trávníku budou jednoduché s rýčem z nerezové oceli s rukojetí z jasanového dřevo. Na www.lukagarden.cz ho koupíte s desetiletou zárukou.


Praktický pařník

Pokud nemáte na zahradě moc prostoru pro skleník, zkuste využít pařník. Lze v něm vypěstovat ředkvičky i salát a nemusíte se obávat jarních výkyvů počasí ani případných mrazíků. Polykarbonátový pařník Gardentec Classic vychází z osvědčené konstrukce obloukových skleníků, snadno se sestavuje a lehce jej na zahradě můžete přemístit dle potřeby. Navíc se k němu dá přikoupit i automatický otvírač, jenž vás zbaví starostí s potřebným větráním Polykarbonátový pařník Gardentec Classic koupíte on-line v obchodě Guttashop.cz


Rycí vidle

Rycí vidle for_q s třicetiletou zárukou ocení mezi svým základním nářadím i profesionální zahradník. Čtyři hroty vyrobené z tvrzené karbonové oceli a speciálně vytvarovaná nášlapná plocha pro optimální přenos síly z nohy na nástroj zajistí snadné pronikání i do suchých a tuhých půd. Násada ze skelného vlákna je třikrát stabilnější než dřevo. Celková délka extrémně robustních vidlí je 125 centimetrů. Koupíte je na www.hornbach.cz.

Tipy a novinky pro jarní zahradu