Zelený jíl Argital – úžasný přírodní prostředek pro krásu a zdraví

Rubrika: Market

Co je to vlastně jíl? Sedimentární hornina stará miliony let. Je tvořena jílovými minerály, které mají výjimečnou schopnost na sebe vázat a pohlcovat toxiny a další pro organismus škodlivé látky a mikroorganismy. Ve spojení s vodou se stává plastickým. Léčivé účinky jílu jsou známé odedávna, s nástupem moderní chemické medicíny se však na ně pozapomnělo.

Lidé ho užívali jak vnitřně, při trávicích potížích a detoxikaci organismu, tak zevně, k jílovým obkladům na bolavé klouby, nehojící se rány nebo kožní problémy. Jíl uvolňuje svalové napětí, pomáhá při hojení popálenin a pohmožděnin. Také zvířata ho v přírodě instinktivně vyhledávají.

Úžasné vlastnosti jílu léta studoval a znovu objevil italský biolog a antroposof, dr. Giuseppe Ferraro. Rozhodl se je využít pro výrobu čistě přírodní kosmetiky, která bude pomáhat udržovat pokožku zdravou, vitální a mladistvou a v případě kožních problémů dokáže normalizovat její funkce a regenerovat ji.
V přírodě se vyskytují různé druhy jílů, které se od sebe odlišují barvou a detailním složením. Jako nejvhodnější z nich shledal zelený jíl, který se nachází na jižním pobřeží Sicílie. Je bohatý na minerály a stopové prvky, které dodávají tělu potřebné stavební látky. Obsahuje křemík, který pomáhá zpevňovat pokožku, dodává jí pružnost a působí tak proti jejímu stárnutí. Dále dvojmocné železo, které jílu dává zelenou barvu, a které je nezbytné pro řadu důležitých procesů v těle. Jíl se vysuší na slunci a poté se rozemele na velmi jemný prášek. Takto zpracovaný jíl má široké kosmetické a terapeutické využití.
Používá se na koupele, masky a zábaly a jako jedinečná surovina pro výrobu 100% přírodní a BIO kosmetiky ARGITAL. Působí proti volným radikálům a stárnutí pleti. Regeneruje, zpevňuje a harmonizuje pokožku, rozjasňuje ji a tonizuje. Je skvělý přírodní peeling. Díky detoxikačním a protizánětlivým účinkům pomáhá při nejrůznějších kožních problémech, jako je akné, dermatitida, atopický ekzém, růžovka a příznivě působí i při léčbě lupénky. Vyrovnává tvorbu mazu pleti i vlasové pokožky, posiluje a zpevňuje vlasy. Díky své plasticitě formuje postavu a zpevňuje poprsí.
Působí proti celulitidě, zlepšuje pružnost pokožky a pomáhá předcházet vzniku strií..

Letos je to již 40 let, co doktor Ferraro vyrábí ze zeleného jílu a léčivých bylinek zdravou, čistou a účinnou kosmetiku ARGITAL, která obnovuje přirozené funkce pokožky a dává jí impuls k vlastní regeneraci. Nepoužívá při tom žádné syntetické látky, barviva, konzervanty či parfémy. Výroba probíhá v souladu s principy antroposofie za použití těch nejkvalitnějších surovin, čerstvých a plných vitálních sil, s láskou k člověku a respektem k přírodě.

Více informací: www.cosmeticanatura.cz a www.argital.cz

 

Komerční prezentace

Uložit

Zelený jíl Argital – úžasný přírodní prostředek pro krásu a zdraví