9 tipů pro příjemnější koupání

Bazén na zahradě má podle statistik každá třetí rodina. Péči o vodu i samotné koupání si jde zjednodušit a zpříjemnit. Zde je 10 tipů.

 


S ratanovým vzorem

Nafukovací bazény Swing jsou nejjednodušší ze všech. Díky jejich konstrukci a zabudovanému výpustnímu ventilu je snadno přemístíte, složíte, sbalíte nebo opět postavíte. Bazény jsou navíc absolutně bezpečné díky pružnému materiálu, který je však zároveň velmi odolný proti mechanickému poškození. Nově je koupíte i v provedení imitujícím ratanový vzor. Více informací najdete na www.mountfield.cz

 


K zapuštění

Bazény Azuro Vario jsou ideální volbou pro ty, kdo chtějí zapuštěný bazén během jednoho dne a za přiměřenou cenu. Mají pevnou robustní konstrukci se stěnou z hlubokotažného ocelového plechu a vnitřní folií. To prodlužuje jejich životnost a také dovoluje bazén částečně, nebo úplně zapustit do země. Nově je koupíte v provedení stone, tedy s kamenným vzorem, sáhnout můžete i po klasice – imitaci dřeva. Prohlédněte si je na www.mountfield.cz.

 


Teplá voda snadno a rychle

Chcete si zajistit krásně teplou vodu v nadzemním bazénu? Díky této novince – elektrickému ohřívači – toho dosáhnete snadno a rychle. Ohřívač je absolutně nenáročný, a přitom spolehlivě a efektivně prohřeje bazénovou vodu, čímž prodlouží vaši koupací sezonu o několik týdnů či měsíců. Více informací hledejte na www.mountfield.cz

 


Měkký a bezpečný povrch

Gumová dlažba značky Gutta má měkký neklouzavý povrch, tlumí dopad a snižuje rizika pádu. Proto je ideální jak k bazénům, tak pod zahradní herní prvky. Z dlaždic si můžete vytvořit i pohodlný chodník ve skleníku nebo cestičku mezi záhony. Gumová dlažba je vyrobena z recyklované pryže, jde tedy o ekologický materiál s širokou škálou využití. Koupíte ji na www.hyperhobby.cz.

 


Kolik máte stupňů?

Bezdrátový bazénový teploměr TFA 30.3056.10 je vhodný k měření teploty vody v jezírcích a bazénech – tu měří pomocí bezdrátového voděodolného čidla, které má dosah maximálně padesát metrů a jehož součástí je osmnáct centimetrů dlouhá sonda a solární panel. Přístroj disponuje zobrazením vnitřní teploty a vlhkosti, nastavitelnými teplotními alarmy, funkcí max/min a rádiově řízeným časem a datem. Skvělou vlastností je možnost rozšíření až o sedm bezdrátových čidel teploty nebo vlhkosti, která mají dosah až sto metrů ve volném prostoru. Teploměr koupíte v e-shopu www.meteoshop.cz .

 


Pro lepší dávkování chloru

Chlorová dezinfekce patří k nejrozšířenějším, tento prvek zdravému člověku neublíží, ale dokáže udržet vodu čistou a průzračnou. O plynulé a dlouhodobé rozpouštění chlorových tablet se postará plovák, který pokládáte přímo na vodní hladinu. Posuvným uzávěrem můžete regulovat rychlost rozpouštění vložených tablet.

 


Party na vodě

Je takové horko, že se vám nechce vycházet z bazénu ani pro pití? Nemusíte. Plovoucí tác totiž dovolí, abyste měli nápoje, ovoce a další věci stále u sebe ve vodě.

 

Plachta, které hřeje

Solárním plachtám někteří také říkají bublinková fólie. Není to zcela přesné, protože na rozdíl od ní solární plachty umějí využívat slunce k ohřevu vody během pěkných dnů. V noci a za chladného počasí zase brání unikání tepla do ovzduší. Současně chrání vodu i před padajícími nečistotami.

 


Nezbytný stín

Také u bazénu oceníte stín. Spoléhat se na koruny stromů ale nejde, listí a jehličí by padalo do vody a ztížilo její čištění. Proto raději sáhněte po textilních plachtách anebo stabilním slunečníku s velkým deštníkem.

 

Magdaléna Krajmerová, foto archiv firem a Shutterstock

Uložit

9 tipů pro příjemnější koupání