Doplňky k bazénu

Samotný bazén vám ještě krásné léto nezaručí. Pořiďte si k němu potřebnou výbavu i doplňky, které zabaví nejen děti. Zde je několik tipů.


Už je na koupání?
Digitální teploměr TFA 30.3053 MALIBU je neocenitelným pomocníkem pro měření teploty vody v bazénu i venkovního vzduchu. Umožňuje příjem a zobrazení teploty pomocí bezdrátového přenosu na vzdálenost až sto metrů a přenos probíhá každé čtyři vteřiny. Naměřené hodnoty z bezdrátových čidel se zobrazují na velké a přehledné zobrazovací jednotce, která zároveň zobrazuje vnitřní teplotu a vlhkost a rádiově řízený čas. www.meteoshop.cz


Indiánská kánoe
Ať je vaším cílem bazén na zahradě nebo rybník, určitě nezapomeňte na nafukovací kanoi, balóny nebo lehátka z Fatry. O zábavu dětí ale i dospělých máte rázem postaráno. Už více než 50 let malý plavci do třiceti kilogramů podnikají dobrodružné výpravy na červenožluté kánoi s jednoduchým potiskem indiána. Kánoi zakoupíte na e-shopu www.efatra.cz

Pro ošetření vody
Víte, že existuje alternativa k chlorové péči o bazén? Vyhnete se tak podráždění kůže a sliznic, zápachu po chlóru nebo blednutí plavek a bazénové fólie. Jednou z alternativ je například bezchlorová bazénová chemie od společnosti GUAPEX. Tyto přípravky dlouhodobě a účinně likvidují viry, plísně a bakterie, zabraňují množení mikroorganismů a potlačují růst řas. Celou řadu produktů můžete nalézt na www.GUAa.cz.


Bezpečně kolem bazénu
Terasová WPC prkna Konsta nabízejí přírodní vzhled, jsou příjemné na dotek i pro bosou chůzi, protože netvoří třísky. Prkna mají protiskluzový povrch, jsou tvarově stálé a šetrná vůči životnímu prostředí. Velikost plochy lze zvolit podle potřeby, palubky se dají ihned zpracovat a není nutné je přiřezávat. www.hornbach.cz


Bouřky škodu nenadělají
Aby se vám nespálila filtrace nebo třeba protiproud při čím dál tím častějších bouřkách, používejte místo klasických prodlužovaček přepěťové ochrany. Přepěťové ochrany SENCOR jsou nabízeny v několika variantách – od jednoduché přes mnohanásobné. Více informací najdete na www.sencor.cz.


Hladinová síťka
Hladinová síťka De Luxe má pevnější a odolnější rám, který umožňuje efektivní sběr nečistot z hladiny bazénu. Samozřejmostí je její kombinace s některou z teleskopických tyčí, čímž snadno zvětšíte prostor čištěné plochy bazénu. Více informací hledejte na www.mountfield.cz.

Automatický vysavač
Po vložení automatického vysavače SEAWALKER do bazénu stačí na externí
programovací jednotce pouze zvolit délku cyklu a poté už pracuje zcela sám. Přístroj je osazen kvalitním filtračním systémem s výkonným čerpadlem a dvěma cartridgovými jednotkami, které snadno a rychle vyčistíte proudem tekoucí vody.
Další předností je nejmodernější navigační systém, který umožňuje dokonalý pohyb přístroje po bazénu a zároveň brání případnému zamotání kabelu.
www.mountfield.cz

 

redakce, foto archiv firem a Shutterstock

 

Doplňky k bazénu