Multifunkční křovinořez

Křovinořez, označovaný také jako motorová kosa, je při dokoupení vhodného příslušenství výborným pomocníkem, zvláště v obtížně dostupném terénu. Se strunovou hlavou seče trávu, s kotoučem zvládne náletové dřeviny, a výkonnější typy umějí dokonce zkypřit půdu nebo prořezat větve. Stačí si jen vybrat.

Křovinořez FX-MS152 2 in 1

Křovinořez FX-MS152 2 in 1

Se snadným startem
Křovinořez FX-MS152 2 in 1 je vybaven velmi dobře hodnoceným dvoutaktem od německé firmy FUXTEC s výkonem 2,2 kW a snadno se startuje díky Easy Starteru. Stroj má dělenou hřídel s devíti zuby, takže ho snadno složíte do kufru auta. Součástí dodávky je komfortní popruh, strunová hlava, ozubený list a nářadí. Křovinořez splňuje emisní normu Euro 2 a nyní ho koupíte za akční cenu 3849 Kč. Více na www.fuxtec.cz.

Oleo-Mac BC 350 T

Oleo-Mac BC 350 T

Výkonný a komfortní
Spojení výkonu a uživatelského komfortu předurčuje křovinořez Oleo-Mac BC 350 T pro práci na velkých plochách a poradí si nejen s vysokou trávou, ale i s mladými dřevinami. Pokročilý antivibrační systém, dokonalá ergonomie a profesionální obouramenné popruhy oddalují únavu obsluhy. Stroj je robustní, je vyroben z kvalitních materiálů a má poniklovaný povrch válce motoru, což zajišťuje jeho dlouhou životnost. Obouruční T-rukojeť lze pomocí rychloupínacího šroubu snadno a rychle nastavit podle individuálních potřeb uživatele. Více informací naleznete na www.mountfield.cz.

KombiMotor STIHL KM 94 RC-E

KombiMotor STIHL KM 94 RC-E

Všestranný pomocník
Nový KombiMotor STIHL KM 94 RC-E je určený i pro náročnější uživatele. Lehký a zároveň výkonný motor můžete pomocí několika různých nástavců proměnit ve kterýkoli potřebný zahradní nástroj. KombiMotor s kruhovou rukojetí je vybavený systémem snadného startu STIHL ErgoStart, výkonným motorem 2-MIX a funkcí Ecospeed, která umožňuje plynulou regulaci otáček přímo na ovládací rukojeti. V závislosti na konkrétním pracovním úkonu tak může být snížen počet otáček pro úsporu paliva. KombiMotor se snadno transportuje, skladuje a stojí 10 890 Kč. Všechny druhy nástavců a KombiNástrojů najdete na www.stihl.cz.

FZS 3020 B

FZS 3020 B

S dělitelnou hřídelí
Hřídel křovinořezu FZS 3020 B lze rozdělit na dvě části, což usnadní jeho transport či uskladnění. Převod od motoru k žacímu nástroji zajišťuje ocelová hřídel, nikoli lanko. Dvojitá rukojeť je ergonomicky tvarovaná a společně s dvouramenným popruhem výrazně zvyšuje pohodlí při práci. Balení obsahuje také kalibrovanou nádobu pro jednoduché namíchání palivové směsi v požadovaném poměru. Dvoutaktní motor má objem 32 cm3 a součástí je poloautomatická strunová hlava a ocelový trojzubec. Cena křovinořezu je 2790 Kč. www.fieldmann.cz

HECHT 518

HECHT
518

Akumulátorový vyžínač
Praktický akumulátorový strunový vyžínač HECHT 518 je ideální pro úpravu trávníku podél plotů, zdí nebo záhonů. Napájení Li-ion akumulátorem o napětí 18 V zajistí snadné použití bez složitých příprav kabelů nebo paliva, a nabitý vyžínač tak můžete mít kdykoli po ruce. Díky možnostem nastavení lze stroj snadno přizpůsobit každému uživateli tak, aby práce s ním byla pohodlná. Nízkou hmotnost a snadnou manipulaci bez složitého startování nebo přívodních kabelů ocení především senioři a ženy. Cena vyžínače je 2190 Kč. www.werco.cz.

VARI 432 HB

VARI 432 HB

Pro práci bez námahy
Dvoutaktní křovinořez VARI 432 HB je výborným pomocníkem na zahradu či do sadu. Pomůže vám s vysekáním trávy v místech, do kterých se nelze dostat pojezdovou sekačkou. Objem jeho motoru 43 ccm a výkon 2 HP je v této cenové třídě nadprůměrný. Díky zádovým popruhům je možné s ním pracovat bez námahy. Při zakoupení stroje dostanete strunovou hlavu pro dosekávání trávy i ocelový tříramenný žací kotouč pro vysekávání náletů a křovin. Cena křovinořezu je 2990 Kč. Více informací a video se strojem při práci najdete na www.vari.cz.

FOTO: ARCHIV FIREM

Multifunkční křovinořez

Multifunkční křovinořez