Pro koho je inteligentní robot?

Rubrika: Technika

Robotické sekačky si v posledních letech získávají stále větší oblibu. Samy si určují, kdy budou sekat, a křížem krážem krouží po trávníku a udržují ho nakrátko zastřižený. Zbytky nesbírají, zároveň ho tedy i mulčují.

Radek Tichý, foto Shutterstock

Na trhu je k mání obrovská nabídka výrobků v cenách od patnácti tisíc korun, horní hranice se může pohybovat i kolem sta tisíc. Zpravidla platí, že ty levnější jsou vhodné na malé plochy, drahé se postarají o velké pozemky. Rozdíl je ovšem i v jejich ovladatelnosti. U těch levnějších je třeba vaše určitá manuální práce: vynesete je na pozemek, zapnete, ony jedou a sekají. Až narazí do překážky, otočí se a pojedou dál. Pokročilejší typy nabízejí možnost programování, dokážou se přesouvat mezi jednotlivými zónami, například přední a zadní zahradou.

Nejdokonalejší výrobky sekání plánují tak, aby strávník vypadal stále co nejlépe, dokážou se samy dojet nabít a znemožnit zloději, aby je ukradl. Když přijde přeháňka, schovají se pod střechu, kde mají nabíjecí dok. Aby nevyjely z pozemku tam, kam nemají, je třeba jej ohradit vodičem. To však není problém, dnes prodejci mívají jednoduchý stroj, který dokáže kabel položit pod úroveň drnu tak, že není vidět.

Už se nebudete muset starat o sečení trávy

Jaké jsou důvody pro zakoupení robotické sekačky Gardena-Husqvarna?

  • Častým sečením trávy docílíme perfektně hustého a zdravého trávníku bez plevelů.

  • Sekačka je tichá, může pracovat, i když vy spíte.

  • Seče za každého počasí, tráva tedy nikdy nepřeroste.

  • Nemusíte se starat o její skladování sekačky po sečení.

  • Nepotřebuje náročnou údržbu – jednou za čas ji vyčistíte a vyměníte břity sečení, toje vše.

  • Sekačky Gardena jsou osazeny kompletní technologií Husqvarna, což je zárukou profesionální kvality zpracování za přijatelnou cenu. Oproti konkurenci zaručuje Gardena servis a nabídku náhradních dílů.

Více informací se nachází v květnovém vydání z roku 2017.

 

Pro koho je inteligentní robot?