Umět si vybrat motorovou pilu

Motorové pily možná vypadají na pohled všechny stejně, rozdíly mezi nimi jsou ale značné. Vyberte si z naší nabídky tu pravou.

Motorová pila ECHO CS-501SX

Motorová pila ECHO CS-501SX

Japonská kvalita

Motorová pila ECHO CS-501SX s magnéziovým karterem je nejlehčí profesionální pilou ve své třídě s poměrem hmotnosti 4,7 kg a výkonu 2,6 kW / 3,5 HP. Jedná se o výrobek kompletně vyrobený v Japonsku. Pila je vybavena kovanou lištou s výměnnou špičkou se zvýšenou odolností a pohodlným bočním napínáním řetězu. Kryt spojky je opatřen zachytávači šroubů proti jejich případné ztrátě v terénu. Pila obsahuje technologie pro odlehčený start včetně dekompresního ventilu a odsávání nečistot G-FORCE a v akční nabídce stojí 10 995 Kč. www.echojapan.cz

Kompaktní benzinová pila OM 952

Kompaktní benzinová pila OM 952

Inovativní dračice

Kompaktní benzinová pila OM 952 má objem motoru 51,7 ccm, výkon 3,4 HP / 13 500 ot./min., délku lišty 41 cm a hmotnost 5 kg. Pod šasi skrývá dekompresní ventil, digitální zapalování, tři segmentové spojky, niklovaný válec a dva pístní kroužky, třídílnou kovanou klikovou hřídel, boční napínání řetězu a pětibodový antivibrační systém. Pokud se chystáte na přípravu většího množství palivového dřeva, budete mít v této pile výkonnou, rychlou, spolehlivou a přitom nenáročnou pomocnici, navíc se sedmiletou zárukou a nyní i za skvělou výprodejovou cenu. Více na www.mountfield.cz.

Akumulátorová řetězová pila se uplatní při řezání menšího množství dřeva

Akumulátorová řetězová pila se uplatní při
řezání menšího množství dřeva

K tiché a pohodlné práci

Akumulátorová řetězová pila se uplatní při řezání menšího množství dřeva. Baterie má napětí 36 V a jedná se o kvalitní Li-ion článek Samsung s výdrží 2600 mAh. Díky tomu je s pilou možné nařezat například až 100x měkké dřevo o průměru 10 cm – výdrž akumulátoru se pohybuje okolo 30 minut, plně nabitý je za 100 minut. Pila je velice tichá a díky absenci přívodního kabelu je práce s ní pohodlná. Samozřejmostí je kvalitní konstrukce se všemi bezpečnostními prvky jako u klasických řetězových pil, dobrý řezný výkon navíc zaručuje lišta Oregon 30,5 cm. Cena 4990 Kč je včetně nabíječky a baterie. Více na www.werco.cz.

Elektrická řetězová pila VARI 2300 W

Elektrická řetězová pila VARI 2300 W

Pro zahrádkáře i chataře

Elektrická řetězová pila VARI 2300 W je skvělým pomocníkem pro každého drobného zahrádkáře, chataře či chalupáře. Je vybavena elektromotorem o výkonu 2300 W, bezpečnostní brzdou, automatickým mazáním řetězu a ručním napínáním řetězu Quick Tension. Celou pilu lze sestavit k použití bez pomoci nářadí. Samozřejmostí je kvalitní lišta i řetěz od renomovaného výrobce OREGON. Díky vysokému výkonu, použitým materiálům s dlouhou životností a ceně 2490 Kč patří k nejlepším elektrickým pilám na českém trhu. Více informací najdete na internetových stránkách www.vari.cz.

STIHL MSA 160 C-BQ

STIHL MSA 160 C-BQ

Akumulátorová a komfortní

STIHL MSA 160 C-BQ je první akumulátorová pila od firmy STIHL ve třídě 36 V. Nejenže splňuje nároky na vysoký výkon a pracovní komfort, ale je ideálním pomocníkem při řezání palivového dříví, péči o pozemek a zahradu a také pro řezání v uzavřených prostorech. Slabší uživatele potěší nový pilový řetěz 1/4“-PM3 s nízkými vibracemi a malými zpětnými rázy, který byl speciálně vyvinut pro lehké a kompaktní motorové pily. Řezací lišta s délkou 30 cm je vhodná na větve a malé stromy o průměru do 20 cm. Pila stojí 7990 Kč a akumulátor s nabíječkou nejsou součástí dodávky. Všechny druhy pil a příslušenství najdete na www.stihl.cz.

Elektrická řetězová pila NAREX EPR 45- -24 A

Elektrická řetězová pila NAREX EPR 45-
-24 A

Výkonná a odolná

Elektrická řetězová pila NAREX EPR 45- -24 A se vyznačuje velkou výdrží a odolností, vysokým výkonem a jednoduchým ovládáním. Inovací je nový patentovaný systém bezpečnostní spojky, který zaručuje neuvěřitelných 80 tisíc cyklů sepnutí a odpojení. Elektrické řetězové pily mají oproti benzinovým o poznání tišší provoz, jsou šetrnější k životnímu prostředí a cenově dostupnější. Firma NAREX nabízí i širokou škálu příslušenství včetně biologicky odbouratelného oleje na mazání řetězu. Více u specializovaných prodejců nebo na www.narex.cz.

Legenda se vrací!

Legenda se vrací!

Legenda se vrací!

Sklápěcí auto Tatra 148, populární hračka několika generací, je velké a robustní plastové auto s širokou korbou a pojistkou proti nežádoucímu vyklopení. Nyní je možné zakoupit stroje NAREX i s legendární sklápěčkou nebo příslušenstvím zdarma. Nabídka je platná od 1. 9. 2015, více u specializovaných prodejců nebo na www.narex.cz/akce.

FOTO: ARCHIV FIREM

Umět si vybrat motorovou pilu

Umět si vybrat motorovou pilu