Pozvánka na letní slavnost

Na sklonku srpna si milovníci květin a zahradničení přijdou na své v Čimelicích, které již tradičně rozkvetou stovkami květů.

Srpnová slavnost rozkvete všemi možnými barvami.

Historie květinových výstav započala v Čimelicích už v roce 1962 a minulou akci před dvěma lety i přes nepřízeň počasí navštívilo téměř 25 tisíc návštěvníků. Vlastní výstavní prostory tvoří upravené skleníky a fóliovníky místního zahradnictví, jejichž celková plocha je přibližně tři tisíce metrů čtverečních. Květinovou část najdete v areálu Zámecké zahrady v Čimelicích. Připravuje ji kolektiv zahradnictví v Čimelicích spolu s necelou stovkou zahradníků, drobných pěstitelů, výrobců keramiky a jiných zahradnických doplňků. Pro vytvoření květinových expozic použijí šikovné ruce zahradníků i aranžérů až několik tisíc nejrozmanitějších květů. Již od jarních měsíců se na tuto akci termínují balkonové květiny, letničky či gladioly a kromě nich na milovníky rostlin čekají jiřiny, lilie, hrnkové rostliny, k bohaté přehlídce kaktusů, orchidejí a sukulentů se připojí letos i masožravé rostliny a také trvalky a letničky se představí v bohatém sortimentu. Malebná zahradní zákoutí představí expozice nazvaná Nevyčerpatelná inspirace anglických zahrad, chybět nebude ani keramika Střední průmyslové školy keramické z Bechyně. Součástí výstavy je i stánkový prodej. Rostlinný materiál doplní proutěné výrobky, sušené rostliny, osiva, cibuloviny a zahrádkářské potřeby. Unavení milovníci květin si po prohlídce mohou odpočinout v přilehlém zámeckém parku pod korunami letitých stromů nebo v nedalekém zámku navštívit výstavu Klubu přátel přírody a tradic myslivosti. U sportovní haly bude i letos pestrý jarmark, občerstvení a posezení s hudbou a v sobotu od 18 hodin se zde bude konat i koncert Rádia Blaník zakončený ohňostrojem. Celou akci organizačně zajišťuje Obecní úřad Čimelice spolu se Zámeckou zahradou a ČSCH v Čimelicích.

Praktické info

Obec Čimelice leží v jižních Čechách na trase Praha – Písek. Bližší informace o výstavě získáte na www.cimelice.cz nebo www.zahradacimelice.cz, pořadatele můžete kontaktovat na vystava@zahradacimelice.cz nebo na tel. č. 382 228 192.

FOTO: ARCHIV REDAKCE

Pozvánka na letní slavnost

Pozvánka na letní slavnost

Zajímavé