Přírodní vzory a plakáty

Rubrika: Dekorace, Doplňky

Plakáty mají nejrůznější podoby a inspirace a příroda neodmyslitelně patří k součásti těchto fotografií upravených tak, aby dokonale dokázaly doplnit interiér domova, bytu nebo chalupy. Příroda poskytuje inspiraci na každém rohu, je možné se zaměřit na květiny, unikáty přírodních reliéfů, slavné přírodní úkazy nebo minimalistickou fotografii, který je z pohledu přírodní fotografie velmi oblíbenou.

Plakáty je možné vybírat také podle barev, ačkoliv je příroda často spojovaná se zelenou barvou, hraje mnoha různými barvami na celém barevném spektru. Kombinace s vlastním stylem interiérového designu je tak jednoduchá.

plakát levandule

Foto: Desenio

Květinové vzory

Květinové plakáty patří mezi oblíbené a také zde je možné najít velkou různorodost. Jedním z nejoblíbenějších druhů jsou plakáty inspirované levandulemi, levandulová pola jsou oblíbenou cílovou destinací ve Francii a právě tato jasně fialová rostlina patří mezi vyhledávané květiny. Květinové vzory jsou různorodé, je tak možné najít inspiraci v tuipánových polích, které hrají mnoha barvami; inspirovat se růžemi pro romantickou atmosféru, která ani zdaleka nemusí být tak kýčovitá, jak se může na první pohled zdát nebo se zaměřit na květinové vzory inspirované minimalistickou fotografií, které se zaměřují na detaily. Tyto fotografie často využívají částečného rozostření, to jim dodává na uměleckém stylu.

plakát levandule

Foto: Desenio

Stromové a lesní plakáty

Dalším oblíbeným typem plakátů jsou stromové plakáty. Stromy je možné najít v téměř každém podnebí a disponují tak velkou různorodostí, kterou je možné přizpůsobit vlastnímu interiéru. Je možné najít plakáty z mírného podnebí, které jsou typické také pro českou republiku, typické vysazování jehličnanů nebo listnatých porostů, naopak na mnoha místech Asie je možné najít lesní porost, který může být typický bambusem nebo naopak masivními stromy. Oblíbené jsou nejen detailní plakáty, ale také porosty zbarvené podzimními barvami, typické zejména pro Evropu a Asii. Naopak v hnědých a oranžových tónech je možné najít fotografie z Afriky, kde je porost jak křovinatý, tak stromový, často s unikátním vzhledem, připomínajícím oázu.

plakát příroda

Foto: Desenio

Samostatnou kategorií těchto plakátů jsou poté bonsaje, pěstování těchto miniaturních stromků je možné považovat za umění, které vyžaduje hodně péče, starostlivosti a hlavně pozornosti, které tyto stromy vyžadují. O historii tohoto umění je dochováno z historie jen velmi málo, pochází však pravděpodobně z dnešní oblasti jihovýchodní Asie, kde je nejrozšířenější dodnes. Bonsai, neboli strom v misce, poskytuje nádherný pohle nad miniaturizované stromy, které jinak dosahují mnoha metrové výšky a jejich krása je často přenesena do plakátové podoby.

plakát příroda

Foto: Desenio

Přírodní úkazy

V neposlední řadě jsou oblíbenými plakáty ty, které zachycují slavné přírodní úkazy z celého světa. Planeta země je rozmanitým místem a podle toho je možné vybírat plakáty s přírodními úkazy, které dokonale padnou do nejednoho stylu interiéru. Je možné najít například vodní přírodní úkazy, jako jsou Niagarské vodopády ve Spojených státech amerických nebo Velký bariérový útes v Austrálii.

Pro milovníky horské přírody je možné najít plakáty, které se zaměřují na krásy střechy světa, Himalájského pohoří, ale také například alpské vrcholy nebo osamělé Kilimandžáro. Unikátními přírodními úkazy mohou být například zkamenělé lesy, které hrají mnoha barvami, slavné národní parky z celého světa nebo amazonské deštné pralesy, ale také antarktida a arktida, dva zemské póly jejichž fotografie mohou přinést unikátní atfosméru do nejednoho domova.

Přírodní vzory a plakáty