Pro dokonalejší koupání

Rubrika: Inspirace

Filtrace, plachta, přípravky na čištění vody… To je základní sada doplňků k bazénu, bez nichž byste si neužili krásné léto a koupání. Ovšem prodejci vám jich nabídnou mnohem více. Které se vyplatí pořídit a co jsou zbytečnosti?

Nutné doplňky k bazénu

 • Podložka pod bazén
 • Krycí plachta
 • Schůdky
 • Bazénový vysavač
 • Síťka na sběr nečistot z hladiny
 • Rezervní bazénová hadice
 • Set na měření pH, dezinfekční prostředky

 

Doplňky pro radost

 • Ohřev vody
 • Solární plachta
 • Nafukovací držák nápojů
 • Lehátko do bazénu
 • Vanička na oplach nohou
 • Plovoucí LED světlo

Tichá a kvalitní filtrace

Písková filtrace Marimex ProStar 4 Plus je ryze českým výrobkem. Vyniká inovativním vzhledem, kompaktními rozměry a čerpadlem se sítem hrubých nečistot prakticky zabudovaným přímo v těle nádoby. Dalším významným kladem je tichý chod, který neruší. Filtrovat je tak možné v jakoukoli denní i noční dobu. Koupíte ji na www.marimex.cz.

 

Na měření teploty

Bezdrátový bazénový teploměr TFA VENICE je vhodný ke sledování teploty vody v jezírcích a bazénech – tu měří pomocí bezdrátového voděodolného čidla, které má dosah až 50 metrů. Jeho součástí je 180 mm dlouhá sonda a také solární panel. Přístroj dále disponuje zobrazením vnitřní teploty a vlhkosti, nastavitelnými teplotními alarmy, funkcí max/min a rádiově řízeným časem a datem. Skvělou vlastností je také možnost rozšíření až o sedm bezdrátových čidel teploty/vlhkosti, které mají ve volném prostoru dosah až 100 metrů. Další informace najdete a teploměr koupíte na www.meteoshop.cz.

 

Když slunce podráždí pokožku

Strávili jste celé odpoledne v bazénu a máte podrážděnou pokožku od slunce? Příroda vám pomůže. Bio Aloe vera olej od značky Saloos vysušenou a podrážděnou kůži zklidní, uzamkne v ní vlhkost a dokonale zvláční. Aktivní složky aloe vera podporují regeneraci kožních buněk a šetrně tak pečují o citlivou a problematickou pokožku. Bio Aloe vera olej je také vhodný pro péči o zhojené jizvy, menší popáleniny nebo pro lidi s atopickým ekzémem. Mírní nepříjemné projevy pálení, svědění a uleví i po holení nebo bodnutí hmyzem. Více informací najdete na www.saloos.cz.

Koupejte se v teplé vodě

Solární ohřev Supreme vyniká svým vysokým výkonem díky použitým materiálům a moderní technologii výroby. Je vhodný pro všechny typy bazénů s pískovou filtrací, pro nadzemní i zapuštěné. Základem solárního zařízení je zesílený deskový ohřev, který je zasazen do samonosné konstrukce. Celý ohřev je zakrytý transparentním polykarbonátovým plátem o tloušťce tři milimetry, díky kterému vzniká takzvaný skleníkový efekt, čímž se zvyšuje účinnost ohřevu. Podrobnosti se dočtete na www.mountfield.cz.

 

Pro čistý bazén

Poloautomatický vysavač Mavix 4 udržuje vodu ve vašem bazénu křišťálově čistou. Sestavíte ho jednoduše bez nutnosti použití jakéhokoliv nářadí. Vysavač je vybaven kvalitní pulzní membránou, pracuje zcela sám a čistí dno i stěny bazénu. Je vhodný pro nadzemní i kopané bazény. Koupíte ho na www.mountfield.cz.

 

Užitečné plachty

I ta nejobyčejnější plachta ochrání bazén před padajícími nečistotami v době, kdy ho nepoužíváte. K dostání jsou i solární typy, ty vodu dokážou ohřát o několik málo stupňů, a hlavně ji chrání v noci, kdy je teplejší než okolní vzduch, před chladnutím. Tyto solární plachty jsou vyrobení ze speciálně navržené bublinkové fólie, která přitahuje sluneční paprsky, vodu rovnoměrně ohřívá a zároveň její teplotu udržuje. Lze ji použít samostatně nebo jako doplňkové řešení k solárnímu ohřevu či tepelnému čerpadlu. V této kombinaci vám solární plachta dokáže uspořit až sedmdesát procent nákladů na vytápění bazénu.

 

Nutná zbytečnost

Schůdky se zdají zvlášť u menších bazén zbytečné, ale bez nich se do vody ani z ní nedostanete. Při jejich nákupu se ptejte na potřebnou nosnost a stabilitu. Ideální jsou výrobky z odlehčené oceli. Dbejte i na to, aby odpovídaly výšce bazénu a jejich nášlapy disponovaly povrchem proti uklouznutí. 

 

Dětem pro radost

Nafukovací lehátka, zvířátka, kruhy nebo míče nabídnou spoustu zábavy dětem i dospělým. Prvním poslouží při hrách, druhým ke slunění. A také se stanou hezkým doplňkem, když bazén zrovna nepoužíváte. Jen pozor, velká kola rozhodně nejsou bezpečnostním prvkem vhodným pro neplavce. Naopak.

Magdaléna Krajmerová, foto archiv firem

Pro dokonalejší koupání