Pro krásu vašich upracovaných rukou

Rubrika: Technika

Den, který strávíte prací na zahradě, udělá dobře květinám, zelenině či stromkům, zpravidla si i krásně protáhnete tělo. Ovšem co trpí, jsou ruce. Dopřejte jim proto po takové námaze patřičnou péči a chraňte je vhodnými rukavicemi.

Pro práci na zahradě byste měli mít připraveno několik druhů rukavic. Na pletí se hodí pogumované, na stříhání růží kožené a na držení motyky látkové.

Pro práci na zahradě byste měli mít
připraveno několik druhů rukavic.
Na pletí se hodí pogumované, na stříhání
růží kožené a na držení motyky látkové.

Jednoduše se to řekne – umýt si ruce – ale jen málokdo ví, jak správně na to. Pokud si myslíte, že na hodně špinavé ruce je vhodná hodně teplá voda, aby se nečistoty lépe rozpustily a pokožka vydezinfikovala, mýlíte se. Při mytí se doporučuje používat vlažnou vodu, studená ani horká pokožce neprospívají. Opravdu špinavým rukám raději než mýdlo dopřejte hydrofilní oleje, které dokážou například mastnotu rozpustit rychle a spolehlivě, ale nepřesoušejí kůži. Při mytí nezapomeňte na místa mezi prsty a na závěr ruce ošetřete krémem.

Zvykněte si na rukavice
Svým rukám určitě prospějete, budete-li je při práci chránit rukavicemi. Na trhu je spousta druhů a i na zahradě byste je měli používat podle toho, co právě děláte. Pogumované navlékejte při pletí záhonů, kožené rukavice se hodí při stříhání stromů, keřů nebo růží, textilní ochrání dlaně při používání nářadí s násadou. Mnozí dávají z mnoha důvodů přednost těm jednorázovým. I těch najdete v obchodech spoustu: vinylové, nitrilové nebo latexové. Pro práci na zahradě jsou vhodné ty poslední. Jen málokdo ví, že latex je přírodní materiál, který se získává z gumovníku. Vybrat si při tom můžete rukavice, obyčejné nebo pudrované. Klasické mají mnoho výhod, mezi něž patří měkkost a elasticita. Jsou velmi příjemné a nesnižují nijak výrazně citlivost vašich rukou, takže v nich vytrhnete i ten nejdrobnější plevel, a dobře odolají kyselinám. Variantou jsou rukavice pudrové, s vrstvou prášku uvnitř. Ty se mnohem jednodušeji navlékají, což oceníte zejména v horkých dnech, kdy se dlaně více potí a navléknout klasické rukavice bývá problém. Ovšem pozor, někteří mohou být na pudrový prášek alergičtí, ruce je začnou svědit. Nekupujte si proto hned stokusové balení, ale nejprve vyzkoušejte, zda je snesete.

CEMIUM – jediný multivitamin se zázvorem

CEMIUM – jediný
multivitamin se
zázvorem

CEMIUM – jediný multivitamin se zázvorem
Nepromeškejte jedinečnou šanci vyzkoušet jediný multivitamin obohacený o mnohonásobné účinky zázvoru! Nejenže nabízí vyvážené složení vitaminů a minerálů pro účinnou podporu imunity v průběhu celého roku, ale vaše zdraví posílí především v nadcházejícím období chřipek a nachlazení! Nyní můžete využít výhodnou nabídku a koupit si 80+40 tablet ZDARMA jen za 373 Kč nebo 30+10 tablet ZDARMA jen za 155 Kč. Cemium dostanete v lékárnách nebo na www.cemioklub.cz za skvělé ceny.

Účinný bojovník proti vašim vráskám

Účinný bojovník
proti vašim vráskám

Účinný bojovník proti vašim vráskám
Novinku aromaterapeutické biokosmetiky Saloos -Extra bio šípkový olej lze použít jako alternativu denního i nočního výživného krému či séra pro zralou, citlivou až problematickou pleť. Bio šípkový olej patří mezi nejúčinnější bojovníky s vráskami a vyniká svými regeneračními a hydratačními účinky. Je bohatý na antioxidanty, steroly a vitaminy, které bojují s volnými radikály a zpomalují proces stárnutí pokožky, pomáhá při vyhlazování jizev např. po akné či chirurgickém zákroku. Olej je charakteristický vysokým obsahem karotenoidů, které mu dodávají sytě oranžovou barvu. Díky tomu pleť lehce tónuje a sjednocuje její přirozený odstín. www.saloos.cz

FOTO: SHUTTERSTOCK

Pro krásu vašich upracovaných rukou

Pro krásu vašich upracovaných rukou