Zahradní relax

Rubrika: Odpočinek

Chcete-li sobě i rodině dopřát na zahradě trochu luxusu a odpočinku, zvažte pořízení venkovní sauny či vířivky.

Na zahradě můžete relaxovat třeba i v sauně.

Venkovní sauna

Sauna připomíná zahradní domek, který si postavíte poblíž bazénu či jezírka. Jelikož je finančně náročnější než interiérová sauna (kromě pořizovacích nákladů počítejte ještě s výdaji na přívod kanalizace, elektroinstalaci a případnou dostavbu, např. sprchy), promyslete si dopředu, kolik lidí ji bude využívat. Nejjednodušší modely se vyrábějí pro dvě osoby, prodávají se ale i sauny pro skupinu šesti až osmi lidí. Sauna musí být dobře izolovaná, aby uvnitř udržela teplo a odolávala počasí. K jejímu vytápění se používají elektrická topidla nebo kamna na dřevo. Výkon topení závisí na rozměru sauny a okolním materiálu. Vyhřívání elektřinou ale vyžaduje nezanedbatelný příkon, což se projeví na nákladech, a potřebuje vlastní přívod. Při vytápění dřevem postačí k zapojení osvětlení běžná zásuvka. Kromě klasické finské sauny můžete na zahradě relaxovat i v infrasauně. Rozdíl je ve zdrojích tepla – kamnech a infrazářičích. V infrasauně dochází k prohřívání těla přímo prostřednictvím záření, které proniká do povrchových tkání. V klasické sauně rozpálená kamna naopak zahřívají vzduch, který teprve pak povrchově ohřívá lidskou pokožku. Provozní teplota infrasauny je nižší než v klasické sauně, a doba pobytu tudíž delší.

Moderní vířivka

Pobyt ve vířivce ve vás zanechá příjemný pocit tělesné a duševní pohody.

Masážní bazének se zabudovanými vodními tryskami využijete díky teplé vodě i v chladnějším počasí. Stát by měl na zpevněné ploše, nejlépe v blízkosti domu a v dosahu je nutné mít přívod elektřiny s doporučeným napětím a zdroj vody. Průběžně se sice o její čistotu stará filtrační systém, většina výrobců však doporučuje vodu po třech měsících vyměnit. Skořepina vířivé vany se vyrábí z akrylátu zpevněného sklolaminátem. Vybrat si můžete nadzemní vířivku, kterou lze později přesunout, nebo zapuštěnou, do níž je pohodlnější vstup. Oproti bazénu nepotřebuje vířivka příliš místa. S velikostí a tvarem souvisí i členění vnitřního prostoru, počet sedátek a lehátek a kombinace masážních trysek. Zohledněte proto počet osob, které budou vířivku využívat. Nejjednodušší model je pro dvě osoby, luxusní plavací vířivka s protiproudem může ale měřit i šest metrů. Kromě teploty vody je možné na ovládacím panelu vířivky nastavit i spuštění masáže a její intenzitu, osvětlení, zapnout audiosystém nebo dokonce sledovat televizi. Pobyt vám může zpříjemnit i podsvícený vodopád nebo systém aromaterapie, který zavádí provoněný vzduch přímo do vody.

Infrasauna

Infrasaunu si můžete pořídit i do interiéru.

Infrasaunu si můžete pořídit i do interiéru. Rohová sauna Goddess Rhodos je vyrobena ze dřeva hemlock a určena pro dvě osoby. Vybavení zahrnuje karbonová topidla a ionizér, který obohacuje vzduch záporně nabitými ionty, jež ničí bakterie a viry. Sauna disponuje i vnější osvětlovací rampou, je snadno složitelná a připravena na zapojení do zásuvky 230 V. Nyní navíc při jejím zakoupení získáte záruku prodlouženou na 40 měsíců a jako dárek set dvou luxusních osušek. Cena 29 900 Kč.

www.goddess.cz

FOTO: SHUTTERSTOCK A ARCHIV FIRMY BETA – WELLNESS.CZ

 

Vybíráte domácí saunu? Desítky modelů saun za skvělé ceny naleznete na www.give.cz/domaci-sauny

 

Zahradní relax

Uložit

Zahradní relax

Zajímavé